Abra A5 v12.1 vs Abra A5 V11.1

Demon Jester

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar...

Uzun süredir bilgisayar bakıyorum kendime Abra A5 V11.1 almaya yeltenmiştim ama v12.1 çıktı piyasaya, böyle olunca bir araştırmaya daha koyuldum ben.

A5 Abra v12.1 ;

https://www.monsternote...-V12-1.html#.WT_PP588XqA

A5 Abra v11.1 ;

https://www.monsternote...-V11-1.html#.WT_Pfp88XqA

İki bilgisayarın özellikleri yukarıda vardır ama ben özetlemek istersem;
V12.1 modelinde i5 7300hq işlemci
V11.1 modelinde ise i7 7700 hq işlemci
Farkı göz çarpıyor ilk başta.

Araştırmalarıma göre bu iki işlemci arasındaki fark AutoCAD solid vb çizim programlarinda ciddi farka sebep olduğunu gördüm. Benim çok çok fazla bu tarz islemlerle isim çok olmadığı için v12.1 modelini uygun gördüm.

Bir diğer özellik ise v12.1 modelinde 240 GB SSD mevcut, V11.1 ise 1 TB HDD.

İki üründe de 8 gb RAM var iken v11.1 modelinde 2133 MHz, V12.1 modelinde ise 2400 MHz.

Bir diğeri ise bilgisayarlarin anakartına bakınca v11.1 modelinde işlemci ve ekran kartlarından fanlara tek bakır boru geçerken v12.1 modelinde ikişer bakır boru fanlara ilettiğini fark ettim bu da 12.1 modeli için daha iyi soğutma imkanı demek midir ?

Arkadaş bu konularda fikri olanlar yazabilir mi? İşlemci muhabbetini ben mı yanlış biliyorum doğrusu nedir. Hangi işlemci daha çok verim sağlar özellikle oyun konusunda fark olur mu olmaz mı?

Soğutma konusunda yanlış mı düşünüyorum? Sağ taraftan çıkan ekran kartı fanı sıcaklığı elimizi yakacak kadar mıdır?

Kasaları konusunda sağlamligi maddenin türü hakkında kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Son olarak 3.000 TL ve 3700 TL arasında Monsterdan daha iyi, veyahut Monstere bulaşma bu cihaz daha iyi dediğiniz aynı performansı sağlayacak olan önerileriniz var mı ?

Yardımcı olan herkese teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, özel mesaj atacaktım size lakin bulamadım. A5 v.12.1 hakkında birkac sorum olacaktı. Bilgisayarın artı ve eksinleri nelerdir. Isınma oluyor mu ? Sağ tarafta olan fan çıkışın da eliniz çok sıcak oluyor mu o kısım rahatsız edici mı? Ekran kalitesini merak ediyorum ne düşünüyorsunuz parlaklığı olsun kalitesi vs. Son olarak kasanın maddesi güven veriyor mu plastik ama ne tür dayanıklı gibi mı çıtkırıldım cinsten mı yoksa

Artı yönler:
-Ses kalitesi,renk,görüntü kalitesi oldukça iyi.
-Donanım bakımında sizi çok uzun süre götürecektir.
-Fiyat performans açısından gayet uygun.
Eksi yönler :
-Biraz ağırlık olarak fazla geldi.

Isınma oluyor tabi ama nasıl oluyor günde 8-9 saat AAA oyunlar oynuyordum 5. saat civarında gittikçe dizlerim ısınmaya başlıyordu.Sağ taraftan yani böyle tatlı tatlı elimi okşuyor gibiydi ama rahatsız edici değil.Kasa olarak sağlam bir maddesi var nasıl desem plastik gibi ama baya bir dirençliydi.1 Ay civarı kullandım çok memnun kaldım iyi iş çıkarmışlar.F/P ürünü olarak gayet mantıklı bir seçim.

Artı yönler:
-Ses kalitesi,renk,görüntü kalitesi oldukça iyi.
-Donanım bakımında sizi çok uzun süre götürecektir.
-Fiyat performans açısından gayet uygun.
Eksi yönler :
-Biraz ağırlık olarak fazla geldi.

Isınma oluyor tabi ama nasıl oluyor günde 8-9 saat AAA oyunlar oynuyordum 5. saat civarında gittikçe dizlerim ısınmaya başlıyordu.Sağ taraftan yani böyle tatlı tatlı elimi okşuyor gibiydi ama rahatsız edici değil.Kasa olarak sağlam bir maddesi var nasıl desem plastik gibi ama baya bir dirençliydi.1 Ay civarı kullandım çok memnun kaldım iyi iş çıkarmışlar.F/P ürünü olarak gayet mantıklı bir seçim.

İnternette ışık sızması diye bir sorun var bunu monster bır sorun olarak görmüyor. Ekrana yukarıdan baktığınız da ekranın kenarlarında panel tarafında sızma var mı. Yani açıklık gibi böyle

Evet kullandığım diğer farklı 2 gaming laptop da böyle birşey vardı gördüm ama öyle dikkatimi çekip rahatsız etmedi beni.

Evet kullandığım diğer farklı 2 gaming laptop da böyle birşey vardı gördüm ama öyle dikkatimi çekip rahatsız etmedi beni.

Anladım çok teşekkür ederim. Çok sağ olun.

Bir de son olarak klavyesi hakkında ne düşünüyorsunuz güven veriyor mu dayanıklılık hissi yarattı mı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı