Abra A5 V13 İki Nvme SSD Uyumsuzluğu

LeperMessiah

Hectopat
Herkese iyi akşamlar. Başlıktaki bilgisayarıma ikinci bir nvme ssd satın aldım, fakat biosta görünüyorken disk yönetiminde ikinci disk görünmüyordu. Monster teknik servisine danıştım ve ikisini birlikte kullanmam için birinin normal m2 diğerinin nvme olması gerektiğini, iki nvme SSD'yi birlikte kullanamayacağımı söylediler. Ben doğal olarak iki diski birden kullanmak istiyorum, depolamaya ihtiyacım var. Var mıdır ikisini birlikte kullanmak için bir yöntem, bilen biri aydınlatırsa sevinirim.
Görüldüğü üzere bilgisayarda bir adet m2 Nvme bir adet m2 SATA yuvası varmış, eski Nvme diski m2 SATA'da kullanmanın bir yolu var mıdır?
Bilen kimse yok anladığım kadarıyla

Son düzenleme:
Dostum böyle şeylerde direkt dönüştürücü arayabilirsin. Ancak çalışır mı ve performans kaybı olur mu garanti veremem.
Nvme to SATA şeklinde aratıp bakabilirsin.

Dostum böyle şeylerde direkt dönüştürücü arayabilirsin. Ancak çalışır mı ve performans kaybı olur mu garanti veremem.
Nvme to SATA şeklinde aratıp bakabilirsin.
Mecbur Tom's Hardware'da forum açtım, isterseniz göz atın, Question - Two Nvme SSDs, a m2 SATA slot, a m2 Nvme slot . Onun dışında özetle, NVMe sadece USB portuna 180 lira civarı bir dönüştürücü ile takılabiliyor ve 10Gbps ile sınırlı kalıyorsunuz. Sata express dışında (ki hiç yaygın bir arabirim değil) SATA ve PCIe birbirleryle uyumsuz ve dönüştürücü ile bağlanmaları mümkün değil.
Sonrasında sadece yeni aldığım SSD'yi NVMe portuna taktım, Windows kurulumuna geçtim, disk seçiminde disk görünmüyordu "imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı" hatası aldım. Ssd Biosta görünüyor ama Windows kurulumunda görünmüyor. Sıkıntıyı hala tam kavrayabilmiş değilim.

Mecbur Tom's Hardware'da forum açtım, isterseniz göz atın, Question - Two Nvme SSDs, a m2 SATA slot, a m2 Nvme slot . Onun dışında özetle, NVMe sadece USB portuna 180 lira civarı bir dönüştürücü ile takılabiliyor ve 10Gbps ile sınırlı kalıyorsunuz. Sata express dışında (ki hiç yaygın bir arabirim değil) SATA ve PCIe birbirleryle uyumsuz ve dönüştürücü ile bağlanmaları mümkün değil.
Sonrasında sadece yeni aldığım SSD'yi NVMe portuna taktım, Windows kurulumuna geçtim, disk seçiminde disk görünmüyordu "imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı" hatası aldım. Ssd Biosta görünüyor ama Windows kurulumunda görünmüyor. Sıkıntıyı hala tam kavrayabilmiş değilim.
Kafam çok karıştı, zaten ne yapmak istediğini de anlayamadım 😂.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı