Çözüldü Abra A5 V15.10 Mini DisplayPort çıkışı VGA mı yoksa harici karta mı bağlı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Selaus4

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. 1650 Ti ekran kartlı dizüstü bilgisayarım var ve NVIDIA NIS teknolojisini malumunuz, MUX olmadığı için kullanamıyorum. Kullanmak için cihazı harici ekrana bağlayın diyorlar ama hangi çıkış harici ekran kartından görüntü veriyor bilmiyorum. HDMI kablosu ile monitöre bağladım fakat hala VGA'dan görüntü alıyordum. Mini DisplayPort çıkışı var. Bu çıkıştan cihazı monitöre bağlasam harici ekran kartımı kullanabilir miyim? Cihazımın linki bu: Abra A5 V15.10 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bahsettiğiniz VGA olayından anlamadım ama VGA kablolu çıkışlı laptop bile kalmadı piyasada Mini DP'ye bağladığınızda harici ekran kartından görüntü verecektir fakat laptopun ekranını kapalı yapmanız gerekiyor. Laptopun mönitörü açık olduğu sürece dahili ekran kartıda açık olacaktır.
Bahsettiğiniz VGA olayından anlamadım ama VGA kablolu çıkışlı laptop bile kalmadı piyasada Mini DP'ye bağladığınızda harici ekran kartından görüntü verecektir fakat laptopun ekranını kapalı yapmanız gerekiyor. Laptopun mönitörü açık olduğu sürece dahili ekran kartıda açık olacaktır.

Çözüm
Bahsettiğiniz VGA olayından anlamadım ama VGA kablolu çıkışlı laptop bile kalmadı piyasada mini DP'ye bağladığınızda harici ekran kartından görüntü verecektir fakat laptopun ekranını kapalı yapmanız gerekiyor. Laptopun mönitörü açık olduğu sürece dahili ekran kartıda açık olacaktır.

VGA dediğim entregre grafik. Intel UHD grafikleri. Minidisplay'den harici görüntü aldığımda nıs teknolojisini kullanabilir miyim peki?

VGA dediğim entregre grafik. Intel UHD grafikleri. Minidisplay'den harici görüntü aldığımda NIS teknolojisini kullanabilir miyim peki?

VGA tanımı yanlış kaçıyor dahili grafik birimi olarak tanımlamanız gerek. NVIDIA NIS eski seri kartlar ve laptoplar için daha çok beta gibi bir durumda. Denemeden bilmeniz biraz zor. Harici ekran kartıyla tam performans almak için yine de mini DP kullanmanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı