Çözüldü Abra A5 v15.3 programlar kapanmıyor, sistem kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

parttimemutsuz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenc,
Merhaba herkese. Laptop'u bir buçuk senedir kullanıyorum ama son iki üç haftadır çok problemli olmaya başladı. Aşırı ısınıyor, sürekli kasıyor. Teknik servise göndereceğim yasaklardan sonra. Normalde daha erken göndermeyi düşünüyordum ama sınav haftamdan dolayı gönderemedim. Biligisayar açık değilken bile ısısı 55/60 derece oluyor. Aşırı bir kasma var. Adobe programlarını kullanırken çok kasıyor.

Şimdi iki farklı sorun var. Biri, Discord hiçbir zaman kapanmıyor. Ne olursa olsun, kapatınca en son açık olan sekmeler arasında geçiş yaparken çıkıyor. Ve işin garibi, o sekmeyi seçebiliyorum. Ekran görüntüsü gibi açılıyor Discord. Az önce de klasör açayım dedim. Demez olaydım. Tüm klasörlerin adını aynı yaptı. Fotoğrafı yüklerken de masaüstünün resmini düz renk yaptı... Geçen gün de RGB ekran ışığı cmyk oldu. Ne oluyor bilgisayarıma? Geçtiğimiz günlerde klavyeye çay dökülmüştü. Bir hasara mı sebep olmuştur? bu arada, isimler değişince masaüstünde duran tüm kısayol uygulamaların ikonları da gitmiş... Bilgisayarı formatlamalı mıyım?..

wtf.png

HD Tune ekran görüntüleri;

hd tune.png

Kullanım oranları;
Pentablet uygulaması ikinci ekran gibi kullandığım grafik tabletin uygulaması.*

kullanım oranları.png

Çok fazla kukla var.

Ya, yeni dosya adını kukla yapacaktım. Hepsi kukla oldu.

Benin'de hayatım o masaüstü gibi ve bende arada böyle kasılıyorum.

Bu daha ne ki. Bu ne ki... Tasarımcı olmanın getirisi bu.

Termal macun eskimiş olabilir. Sorunun işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Sıfırlamanızı öneririm.

Formatlayacağım. Umarım işe yarar...

CCleaner'dan geçirmeyi deneyin, ondan sonra belki gereksiz veya kullanmadığınız programları silin.
Görev Yöneticisinden başlangıçta çalışmasını istemediğiniz programları devre dışı bırakın, belki bir yardımı dokunur.

Geri
Yukarı