Abra A5 v15.3 laptop açılmıyor

grkmsrky

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1050 3GB
Merhaba.

2020 yılında almış olduğum Monster Abra A5 v15.3 bilgisayarım ilk defa bana sorun yaşattı. Cihazım komple açılmıyor, sadece güç tuşuna bastıktan sonra güç ışığı yanıyor ve hemen sönüyor. Ne yapabilirim? FN + b + güç kombinasyonunu denedim, işe yaramadı. Bilgisayarın içini açtığımda bataryanın şişmiş olduğunu gördüm, batarya soketini çıkarıp prize bağlayıp açmayı denedim yine sonuç aynı. RAM'leri çıkarttım ayrı ayrı takıp denedim, sonuç aynı. SSD'yi söktüm, öyle denedim, yine sonuç aynı.

Bunun başka bir çözümü ya da neden olabileceğini bilen var mı? Servise göndersem bana ne kadar maliyet çıkarırlar bilmediğimden yollayamıyorum, tecrübesi olan arkadaşlar varsa aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

2020 yılında almış olduğum Monster Abra A5 v15.3 bilgisayarım ilk defa bana sorun yaşattı. Cihazım komple açılmıyor, sadece güç tuşuna bastıktan sonra güç ışığı yanıyor ve hemen sönüyor. Ne yapabilirim? FN + b + güç kombinasyonunu denedim, işe yaramadı. Bilgisayarın içini açtığımda bataryanın şişmiş olduğunu gördüm, batarya soketini çıkarıp prize bağlayıp açmayı denedim yine sonuç aynı. RAM'leri çıkarttım ayrı ayrı takıp denedim, sonuç aynı. SSD'yi söktüm, öyle denedim, yine sonuç aynı.

Bunun başka bir çözümü ya da neden olabileceğini bilen var mı? Servise göndersem bana ne kadar maliyet çıkarırlar bilmediğimden yollayamıyorum, tecrübesi olan arkadaşlar varsa aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.

Excalibur marka laptopum vardı benzer bir sorun oluşuyordu Power tuşu yandıktan sonra sönüyor açılmıyordu Type-C kablosunu takıp telefona bağlayınca değişik bir şekilde düzeliyordu deneyebilir misiniz sizde?

@Geshtoppen Dediğinizi denedim; ancak sonuç alamadım. Bilgisayar prize takılıyken IPhone'u Type-C portundan şarj etmeye başladı, daha sonrasında bilgisayarın güç tuşuna bastığımda hem bilgisayarın batarya doluyor lambası tamamen söndü, hem güç ışığı yandı söndü hem de IPhone'u şarj etmeyi kesti. Bunların hepsi aynı anda yaşandı. Sorun anakarttan mı kaynaklı acaba :/

@Geshtoppen dediğinizi denedim; ancak sonuç alamadım. Bilgisayar prize takılıyken IPhone'u Type-C portundan şarj etmeye başladı, daha sonrasında bilgisayarın güç tuşuna bastığımda hem bilgisayarın batarya doluyor lambası tamamen söndü, hem güç ışığı yandı söndü hem de IPhone'u şarj etmeyi kesti. Bunların hepsi aynı anda yaşandı. Sorun anakarttan mı kaynaklı acaba :/

Bataryanın şiştiğini söylemiştin belki bataryanın içi bomboştur o yüzden elektrik vermiyor olabilir.

Merhaba.

Aynı problem bende de var tam anlamıyla. Aynı hikaye, PC, model, versiyonuna, kadar aynı. Duzeltebuldiniz mi?

Geri
Yukarı