Abra A5 v15.4 Laptopu Güç Düğmesinden Kapatmak

saulgoodman33

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Laptopu açtığımız güç düğmesinden kapatmanın bir sakıncası var mı? Ben olmadığını düşünüyorum. Düğmeye basarak kapattığımda aynı şekilde kapanıyor. Yani bilinen bir zararı yoksa eğer daha pratik olduğu için hep öyle kapatacağım. PC: Monster Abra A5 v15.4

Arkadaşlar merhaba. Laptopu açtığımız güç düğmesinden kapatmanın bir sakıncası var mı? Ben olmadığını düşünüyorum. Düğmeye basarak kapattığımda aynı şekilde kapanıyor. Yani bilinen bir zararı yoksa eğer daha pratik olduğu için hep öyle kapatacağım. PC: Monster Abra A5 v15.4.

Basılı tutmadığın sürece bildiğim kadarı ile yok.
Tuş eskir orası ayrı mesele :D.

Ben de hemen çıkmam gerektiği zaman güç düğmesine 1 defa basarak çıkıyorum. Zararlı olan basılı tutarak kapatmak sanırım.
Evet.
Basılı tutarsan zorla kapatıyorsun böylece HDD bazı bilgileri kaydedemiyor.
Sonra niye PC açılmadı, neden 900 bad sector var.

Dostum adamlar keyfinden yapmış değil mi bilgisayarı kapat butonu ekliyecek özellik akıllarına gelmemiş fazladan eklemişler Windows üzerinden kapatın PC'yi açarken de Power tuşunu kullanın o tuş açmak için hızlı kapansın diye kullanmayın sisteme uzun vadede sorun yaratabilir.

Ben de hemen çıkmam gerektiği zaman güç düğmesine 1 defa basarak çıkıyorum. Zararlı olan basılı tutarak kapatmak sanırım.

Evet bir defa bastığınız zaman Windows üzerinden butona tıklayıp kapatmışsınız gibi aynı şekilde kapanır ama basılı tutarak kapatma işlemi sıkıntılı.

Kullanım kılavuzundan anladığım kadarıyla da bilgisayarı güç düğmesinden kapatmanın bir sakıncası yok.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-06-25 at 14.50.11.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-25 at 14.50.11.jpeg
    165,8 KB · Görüntüleme: 63
Kullanım kılavuzundan anladığım kadarıyla da bilgisayarı güç düğmesinden kapatmanın bir sakıncası yok.
Evet normalde de yok zaten :D.
Basılı tutmazsan sıkıntı olmaz.
Basılı tutarsan HDD elden gidiyeah.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı