Laptopu güç düğmesinden kapatmak zararlı mı?

Trliseli

Decapat
Daha fazla  
Laptopum çok yavaş ve mouse ile kapatmak çok zaman alıyor SSD takana kadar güç düğmesine basılı tutarak kapatsam sıkıntı olur mu? Yoksa başka türlü kapatmak 5 dakikamı alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
cmd'e direkt shutdown -s yazıp başından kalkın kendi kendine kapansın. Güç düğmesinden kapatmak zararlı, illa bir şey olur demiyoruz ama Windows hasar görebilir.

Basılı tutarak hard shutdown yapmayın. Windows'ta bunun ayarı var. Bir kere bassanız kafi hocam. :)

Ekran Alıntısı.PNG

Laptopu tekrar açınca yeniden başlatmış gibi açılıyor ben pek tavsiye etmiyorum yavaş açılıyor açınca.

Basılı tutunca güç düğmesi orda elektriği kesiyor sisteme giden. Birden elektrik kesilmesi de sıkıntı çıkarabilir (depolamada ve diğer bileşenlerde).

cmd'e direkt shutdown -s yazıp başından kalkın kendi kendine kapansın. Güç düğmesinden kapatmak zararlı, illa bir şey olur demiyoruz ama Windows hasar görebilir.
Yakın zamanda ssd alıp yeni windows kuracağım windows un zarar görmesi sıkıntı değil parçalara zarar gelmişmidir bundan sonra yavaşta olsa sistemden kapatacağım zaten yaklaşık iki hafta güç düğmesiyle kullandım

Yeni konular

Geri
Yukarı