Abra A5 V15.5 stres testi sonuçlarım normal mi?

tnazmi

Hectopat
Merhabalar, elimde yaklaşık 1-2 haftalık Abra A5 V15.5 cihaz var. Bugün ilk defa cihazdan oyun oynayayım dedim ve PUBG Lite ultra ayarlarda 1 maç attım yaklaşık 10-15 dk falan sürdü işlemci sıcaklığı 83 dereceyi gördü. Daha önce laptop kullanmadığım için sıcaklık biraz yüksek geldi bana ve AIDA64 Exteme yazılımı ile 5 dakikalık bir stres testi yaptım. 5 dakika sonrasında test sonuçlarına bakınca işlemcinin maximum 87 dereceye çıktığını gördüm. Bu arada testi şarja bağlı bir şekilde ve performansı modunda yaptım.
Sıcaklıklar nasıl sizce? Sorun teşkil eder mi?

Merhabalar, elimde yaklaşık 1-2 haftalık Abra A5 v15.5 cihaz var. Bugün ilk defa cihazdan oyun oynayayım dedim ve PUBG Lite Ultra ayarlarda 1 maç attım yaklaşık 10-15 dk falan sürdü işlemci sıcaklığı 83 dereceyi gördü. Daha önce laptop kullanmadığım için sıcaklık biraz yüksek geldi bana ve AIDA64 exteme yazılımı ile 5 dakikalık bir stres testi yaptım. 5 dakika sonrasında test sonuçlarına bakınca işlemcinin maximum 87 dereceye çıktığını gördüm. Bu arada testi şarja bağlı bir şekilde ve performansı modunda yaptım.
Sıcaklıklar nasıl sizce? Sorun teşkil eder mi?

2-3 aylık ise normaldir ama daha ilk haftalarındaysa bir tık yüksek.

2-3 aylık ise normaldir ama daha ilk haftalarındaysa bir tık yüksek.
Soğutucu falan mı alsam acaba işe yarar mı? Bu arada stres testinin sonuçları şöyle:
Ekran Görüntüsü (14) - Kopya.png

Hocam cihaz 9 günlük.
Turbo fan açmadım otomatik moddaydı ama fanlar test boyunca hızlı döndü.
Fan profili oyun modunda.
Bakım hiç yapılmadı yeni cihaz :)

Turbo fan açıp denerseniz iyi olur çünkü aynı cihazı kullanıyorum ve ilk 2 haftasında dereceler 75 üstüne çıkmıyordu GTA 5'de.

Gayet iyi ve düşük değerler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Devamlı övülen MSI'ın Türkiye'deki satışta olan modellerinden birisi 22 bin TL 92-93 dereceleri görüyor 1 saatlik yeni kutusundan çıkmış cihaz, yani Gaming laptoplarda bu dereceler normal kabul ediliyor 95+ sıkıntılı sınır eşiği olarak görülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı