Monster Abra A5 V15.5 nasıldır?

Daha önceden az da olsa Monster deneyimim oldu bu deneyim 3-4 ay sürdü ortalama. Kasası o kadar kaliteli değil, ben aldıktan 2-3 hafta sonra ölü piksel çıktı cihaz değişti fakat bu kez menteşe sorunu fırladı. O yüzden Monster önermiyorum fakat bu devirde 7K bütçe ile Laptop alınamadığı için Monster dışında da fazla alternatif yok. Artık bu tür sorunlar daha da azalmış ve müşteri hizmetleri olumlu yönde bir gelişme sergilemiş diye okuyoruz.

Uzun bi süredir Monster Laptop kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bence kaliteli. Ancak belirttiğiniz model hakkında bilgim yok.

Benzer modelini 3 yıldır kullanıyorum şu an, V16.6.5 model numaralı, tek farkı işlemci 10200H. Bilgisayar güzel ama malzeme kalitesi çok iyi değil, Clevo kasa olmasından ötürü. İşlemci ortalama 90-95 derecede çalışıyor yük altında, ekran kartı maksimum 86 dereceyi görüyor. Isınma sorunu, fan sesi ve malzeme kalitesi dışında fena olmayan bir dizüstü bence.

Bende 2020 Eylül'de almistim. Hiç sorun yasamadim sizinkine ne oldu?

Cok ısınıyor ve sesli tabii ki ona çözüm yok.
Sormayin ya D diskinde de C diskinde de sorunlar var, indirirken falan sürekli donuyordu. Windows'ta diskte bir sıkıntı olduğunun farkındaydı ama çözemiyordu, sıfırlayınca donma kasma kalmadı. Sifirladiktan 3 gun sonra bugün Monster logusu geliyordu ama açılmiyordu, biraz kurcaladim duzeldi. Isınma konusunda bir sıkıntı yaşamadım, ben şu an 1TB'lik HDD'i kullanamiyorum 240'lik SSD'ye mahkum oldum.
Benzer modelini 3 yıldır kullanıyorum şu an, V16.6.5 model numaralı, tek farkı işlemci 10200H. Bilgisayar güzel ama malzeme kalitesi çok iyi değil, Clevo kasa olmasından ötürü. İşlemci ortalama 90-95 derecede çalışıyor yük altında, ekran kartı maksimum 86 dereceyi görüyor. Isınma sorunu, fan sesi ve malzeme kalitesi dışında fena olmayan bir dizüstü bence.
10300H bence kötü bir işlemci, 10200H'ı düşünemiyorum. Ben sıcaklıkta bir sorun yasamadim 4 tane devasa fanli sogutucu var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı