Abra A5 V15.7 GTA 5 Alt+Tab atınca FPS düşüyor ve geri düzelmiyor

İşletim sistemi
Windows 11

Umut TOSUNn

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
Anakart
Monster Notebook Abra A5 V15.7
İşlemci
İ5 10300H
Alt Tab atınca FPS düşmesi yaşıyorum GTA 5 de.

Sorunu açıklayan bir kullanıcı :'Bu sorun uzun süredir var ben de bu soruna sahiptim çözümü yok aslında varsa da ben bilmiyorum. Laptoplarda çift ekran kartı bulunur, işlemci ile gelen ekran kartı ve yüksek performans için yani oyun açmak grafik isteyen uygulamalar kullanmak için harici bir ekran kartı bulunur. Sorun şudur: Harici ekran kartımız oluşturucu olarak görünür (dxdiag da görebilirsiniz) ekrana yansıtmak da dahili ekran kartının görevidir. Bu durumda harici ekran kartınızın yükü azaltılmaya çalışılır. Fakat oyunu ilk açtığınızda yüksek performans olarak başlatılır alt+taba atılınca oyun bir işlem gerçekleştirmediği için görsel olarak sadece ram yerken masaüstüne döndüğümüz için dahili ekran kartına geçer ve sanırım anladığım kadarıyla oyunu tekrar açtığınız zaman dahili ekran kartında oyun devam eder. 10-15 fps olmasının sebebi de budur. Eski amd kullanıcıysanız ekran kartınız dahili ekran kartıyla pek uyumlu çalışmaz (windows 10 için) bu yüzden tavsiyem 8.1 ya da geçebiliyorsanız windows 7ye geçmenizdir.'

Geri
Yukarı