Abra A5 v15.8 ekranı kararıyor

harun çeçen

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Monster Abra A5 v15.8 laptopumla oyun oynarken bir anda ekran kapkaranlık oldu ama ses gelmeye ve fanlar çalışmaya devam ediyordu. Musteri hizmetlerini aradim vs Power tusuna 15 sn basili tutmami sonrasinda FN b Power kombinasyonuna basmamı vs söylediler. Hiçbiri işe yaramadı. Laptopu HDMI ile TV'ye baglayınca ekran geliyor ama. Tahminime göre LCD ekran ile ilgili bir hata ama asla bir düşürme veya zarar görme durumu olmadı durduk yere LCD zarar görebilir mi? Sizce yetkili servis ne kadar bir ücret talep eder?

LCD değil de dahili ekran kartınızda da problem olabilir. Servise gönderin inceleyip bilgi versinler ona göre aksiyon alırsınız.

Hocam yetkili servise götürdüm dediler ki anakart ile ilgili bir arıza var. Takir etmeyi deniycez başarılı olunursa 1290 TL ödemesi olur. Başarılı olunmazsa yeni anakart takılması lazim o da 7900 TL. Ben bu bilgisayarı zaten ikinci el 14000 TL'ye almistim garantisi yok. 8K da anakarta versem ikinci el almamın anlamı kalmamış oldu ki o kadar para da veremem. Ne tavsiye edersiniz tamir işlemi başarısız olursa başka bilgisayarcılar yapabilir mi veya satmaya kalksam içindeki parçalar için vs almak isteyen olur mu?

Hocam yetkili servise götürdüm dediler ki anakart ile ilgili bir arıza var. Takir etmeyi deniycez başarılı olunursa 1290 TL ödemesi olur. Başarılı olunmazsa yeni anakart takılması lazim o da 7900 TL. Ben bu bilgisayarı zaten ikinci el 14000 TL'ye almistim garantisi yok. 8K da anakarta versem ikinci el almamın anlamı kalmamış oldu ki o kadar para da veremem. Ne tavsiye edersiniz tamir işlemi başarısız olursa başka bilgisayarcılar yapabilir mi veya satmaya kalksam içindeki parçalar için vs almak isteyen olur mu?

Anakart ile tümleşik grafik biriminde arıza var, 8K çok para yaptırmayın. Elinize gelsin bilgisayar laptopu dönüştürücü ile deneyin bakalım görüntü alırsanız o şekilde kullanırsınız.

Anakart ile tümleşik grafik biriminde arıza var, 8K çok para yaptırmayın. Elinize gelsin bilgisayar laptopu dönüştürücü ile deneyin bakalım görüntü alırsanız o şekilde kullanırsınız.
Hocam anakart arizasini onarmislar galiba ama simdi de lcd panelde arıza var diyorlar 5900 tl para istediler beni mi kekliyorlar anlamadım durduk yere hem anakart hem lcd panel arızası neden olsun kafayı yicem

Yeni konular

Geri
Yukarı