Abra A5 V16.6.1 ısınıyor

diamond48

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım Monster A5 v.16.6.1 model laptopumun Valorant'ta CPU sıcaklığı 85-90 derece, GPU ise 75 derece kadar ısınıyor. Teknik servisi aradım, fan temizliği ve termal macun değişimi yaptılar, sonuç yine aynı. Sizce bu sıcaklık değerleri normal midir?
  • i5 10200H işlemci
  • GTX 1650 Ti ekran kartı
  • 16 GB RAM
  • 60Hz monitör

Arkadaş kötü bir şey dememiş ki sadece normal midir diye sormuş ayrıyeten neden 7000-8000TL verilen laptopun kötü bir şeyyi olunca öpüp başına koyması gerekiyor demek ki bu fiyata üretilebiliyormuş veya da vergisi az alınıyormuş 😂

Malzeme kalitesi çok kötü olduğu için olması gerektiğinden daha ucuz.

Ama MSI gibi bir markanın bu özellikteki bir laptopu ile arasındaen az 1500-2000TL fark var ve onlarda da 2000TL'lik bir kasa farkı yok :D

Her şeyi başlı başına fiyattan kısmak için yapılmış. Yarın Monster notebook eriyip masaya yapıştı ya da ekran kasaya girdi falan diye konu açılırsa şaşırma.

Her şeyi başlı başına fiyattan kısmak için yapılmış. Yarın Monster notebook eriyip masaya yapıştı ya da ekran kasaya girdi falan diye konu açılırsa şaşırma.

Bende Tulpar modelini kullanıyorum açıkçası Abra kasalı olan bu arada hocam beğenmediyseniz neden ilk başta iade etmediniz?

Konu benim değil?

Anladım hocam kullanmadığınız içinmiş yapışabilir demeniz zaten kasa kalitesi kötü olabilir bu konuda okeyiz ama saçma tabirinizle masaya yapışır demek komik olmuş her şeyi aynı olan bir laptopa neden sırf kasası plastik değil de alimünyum olması için 2000TL civarı gerçekten çok benim görüşüm 2000TL.

Konu sahibine: Ben diğerleri gibi almayın gibi öğütlerde bulunup burada Monster markası ile uğraşmayacağım. Direkt sorunu çözmek istiyorum. Aslında sorun değil. Bu normal bir durum sizin şartlarınız göz önüne alındığında.

Performans kaybı yaşatmadan sisteminizi soğutabilirim. Bunun için ThrottleStop yüklemelisiniz. Bu program ile sisteminizi ayarlayıp daha soğuk bir oyun deneyimi sağlayabilirim.
@diamond48

Arkadaş kötü bir şey dememiş ki sadece normal midir diye sormuş ayrıyeten neden 7000-8000 TL verilen laptopun kötü bir şeyi olunca öpüp başına koyması gerekiyor demek ki bu fiyata üretilebiliyormuş veya vergisi az alınıyormuş 😂
Abra serisi ısınma sorunu ve berbat kasası ile ünlü bir seri hocam. O kadar kaliteden kısıyorlar tabii ucuz olacak. Bas bas bağırıyoruz almayın şunu diye. Ama dinleyen yok.

Konu sahibine: Ben diğerleri gibi almayın gibi öğütlerde bulunup burada Monster markası ile uğraşmayacağım. Direkt sorunu çözmek istiyorum. Aslında sorun değil. Bu normal bir durum sizin şartlarınız göz önüne alındığında.
Kimsenin marka ile uğraştığı yok. Gerçekleri söylüyoruz.

Son düzenleme:
Abra serisi ısınma sorunu ve berbat kasası ile ünlü bir seri hocam. O kadar kaliteden kısıyorlar tabii ucuz olacak. Bas bas bağırıyoruz almayın şunu diye. Ama dinleyen yok.

Kimsenin marka ile uğraştığı yok. Gerçekleri söylüyoruz.
Çözüm odaklı bir mesaj yok konuda. Cihaz sorunlu ve ısınıyor diyip konuyu doldurmak yerine bence sıcaklıkları nasıl azaltabiliriz diye kafa yorulmalı. Marka tamam iyi iş çıkarmamış ama konu bu değil yani. Demek istediğim bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı