Abra A5 V16.6.1 ısınıyor

diamond48

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım Monster A5 v.16.6.1 model laptopumun Valorant'ta CPU sıcaklığı 85-90 derece, GPU ise 75 derece kadar ısınıyor. Teknik servisi aradım, fan temizliği ve termal macun değişimi yaptılar, sonuç yine aynı. Sizce bu sıcaklık değerleri normal midir?
  • i5 10200H işlemci
  • GTX 1650 Ti ekran kartı
  • 16 GB RAM
  • 60Hz monitör

Ve daha nicesi. Sıkıntılı anacım. Bu marka sıkıntılı.

Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım Monster A5 v.16.6.1 model laptopumun Valorant'ta CPU sıcaklığı 85-90 derece, GPU ise 75 derece kadar ısınıyor. Teknik servisi aradım, fan temizliği ve termal macun değişimi yaptılar, sonuç yine aynı. Sizce bu sıcaklık değerleri normal midir?
  • i5 10200h işlemci.
  • GTX 1650 Ti ekran kartı.
  • 16 GB RAM.
  • 60Hz monitör.

Normal ısınır.

Hocam aman dikkat edin ben 1.5 senedir Acer Nitro5 kullanıyorum ve termal macun ve fan temizliği bakım zamanım çoktan geçmişti üşengeçliğimden yaptırmıyordum ve işlemcim 6-7 aydır hep 90 derecenin üstündeydi ve 103 dereceleri görmüşlüğümde oluyordu.
Fan yaprakları plastik olduğundan o artan sıcaklık da yüksek bir sıcaklık olduğundan ne olur?
Tabii ki o sıcaklık fan yapraklarını eritir ve kırılır. Hocam yani o yüksek sıcaklık ile işlemci fanının yaprakları plastik olduğu için eriyip kırılabilir. Keşke almadan önce foruma sorsaydınız. Benim öyle oldu ama kendi hatamın yüzünden bir daha masrafa girip işlemci fanı alıcam ve taktırıcam.

Siz de + olarak güzel bir soğutucu alabilirsiniz. Önerim budur.

MSI Afterburner indirdim orada da CPU 80 85 derece aralığında GPU sabit 80 derece.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Peki sizce teknik servise göndermem gerek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • i5 10200h işlemci.
  • GTX 1650 Ti ekran kartı.
  • 16 GB RAM.
  • 60Hz monitör.

Monster Abra kasalarında genel bir soğutamama problemi var kışın bu kadar ısınmaz 90 dereceyi çok geçmezse pek bir sıkıntı da oluşturmaz yazları çok sıcak geçiyor haliyle normalden fazla ısınıyor laptoplarda düz zeminde oynamamaya özen gösterebilirsiniz yazın ya da Valorant da 1-2 maç atıp 10 dakika ara gibi.

• i5 10200H işlemci
  • GTX 1650 Ti ekran kartı
  • 16 GB RAM
  • 60Hz monitör
Bu fiyata aldığın laptopu öp başına koy.

Geri
Yukarı