Çözüldü Abra A5 v17.1 cihaz RTX 3050 kartımın yerine Intel kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GUMANDAN

Femtopat
Daha fazla  
RAM
DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4
Ekran kartı
nVIDIA® GeForce® RTX3050 Max-Performance 4GB
Anakart
Mobile Intel® HM570 Chipset
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB
Monster Abra A5 v17.1 olan laptopumu daha yeni aldım. Görselde görüldüğü gibi oyunda gerçekten performansının çok altında bir FPS alıyorum. Ayrıca NVIDIA kartı yerine dahili kartı kullanıyor. Birçok şey denedim ama hiçbir şey değişmiyor. Sebebi bellek kapasitesinin 8 GB olmasıyla bir alakası var mı yoksa yazılımsal bir sıkıntı mı var?

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar teşekkürler. Daha sonrası için lazım olursa nasıl düzeldiğini söyleyeyim. Monster kontrol merkezinden güç modunu performanstan güç tasarrufuna çekin. Bende böyle düzeldi.
Buna benzer bir şeydi ama tam hatırlamıyorum.
Nvidia denetim masasından ve güç ayarlarından ufak tefek ayar yapıp bırakıyorlar. Benzer sorun bende de var. Ekran kartı kullanımı %60larda geziyor sadece orda gezse gene iyi. %40 a anlık bir düşüyor zaten düşük olan fps bir de dalgalanıyor. Havaya bakınca ise kullanım %90'lara çıkıyor şaka gibi. Kullanması gereken yerde az kullanıyor. Bir sürü sıkıntı yaşıyorum.

Arkadaşlar teşekkürler. Daha sonrası için lazım olursa nasıl düzeldiğini söyleyeyim. Monster kontrol merkezinden güç modunu performanstan güç tasarrufuna çekin. Bende böyle düzeldi.

Dosya Ekleri

• unknown (1).png
    unknown (1).png
    2,1 MB · Görüntüleme: 62
  • unknown.png
    unknown.png
    2 MB · Görüntüleme: 65
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı