Monster Abra A5 v17.1 %100 disk kullanımı

Alperen Bastan

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 (Okuma:
3 gün önce elime ulaştı cihaz. 3 kere temiz format attım, son attığım formatta farklı sürüm Windows 10 yükleyip güncellledim. Monster kontrol merkezini sildim, Windows Search, Update'i kapattım (hızlı getiri kapat diyenler olabilir ama hizmetler bölümünden hızlı getiri bulamadım.). Laptopta 500GB 00GB Crucial P2 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4 (Okuma: 2300 MB/s - Yazma: 940 MB/s) SSD var. Monster teknik servisi aradım yadıklarımı yaptırttılar, kendim sanal belleği de kapattım ayrıca. Son çare cihazı teknik servise göndermek fakat 2 hafta sonra üniversitem başlıyor şehir vs. değiştireceğim o yüzden. (Windows Defender kapalı)
SSD testini de attım, test sırasında arkada her şey kapalıydı.

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    150,1 KB · Görüntüleme: 20
Steam'den oyun yüklerken de disk bir anda sabitleniyor %100'e. Diğer masaüstü bilgisayarımda böyle olmuyor anlık ikisini de test ediyorum.

Ayarlardan güncellemeleri denetleyin varsa yapın.

Herhangi bir güncelleme yok

Dosya Ekleri

• steam ile.PNG
    steam ile.PNG
    309,3 KB · Görüntüleme: 23
  • yüklemeyi durdurduktan sonra.PNG
    yüklemeyi durdurduktan sonra.PNG
    310,1 KB · Görüntüleme: 21
Oyunu yüklerken diskini kullanıyor. Steam verilerine çok güvenme mesela interneti 300 KB olarak gösteriyor saniyede 14 MB yüklediği halde. (bu arada Witcher 3'ü çok severim. Ama sistemim iyi değil 2 oynabiliyorum :D)

Oyunu yüklerken diskini kullanıyor. Steam verilerine çok güvenme mesela interneti 300 KB olarak gösteriyor saniyede 14 MB yüklediği halde. (bu arada Witcher 3'ü çok severim. Ama sistemim iyi değil 2 oynabiliyorum :D)

Hocam şöyle diyeyim masaüstünde Toshiba'nın 240GB'lık SSD'si var ve değerler bu şekilde. Ayrıca Toshiba SSD yaklaşık 1.5 senelik.

ssd masaüstü.PNG

Yardım edebilecek yok mu?

@Enes3078 hocam 1 sene önce mavi ekran sorunuma çözüm bulmuştunuz, burada da bir gösteriverseniz hünerlerinizi.

CrystalDiskInfo ile test sonucu.

crytaldiskinfo.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı yeniden başlatıp tekrar CrystalDiskMark testi uygulayınız. Yeniden başlatmadan sonra olması önemli, önce açıp yeniden başlat deyip uygulamalısınız. Sonucunuzu bekliyor olacağım. :)

Cihazı yeniden başlatıp tekrar CrystalDiskMark testi uygulayınız. Yeniden başlatmadan sonra olması önemli, önce açıp yeniden başlat deyip uygulamalısınız. Sonucunuzu bekliyor olacağım. :)

Hocam onu da denemiştim sıcaklık 80'e çıkıp sağlık da 100 oldu bu sefer o bar kırmızıya dönmüştü. Az önce teknik servise gönderdim, seni de yordum kusura bakma :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam onu da denemiştim sıcaklık 80'e çıkıp sağlık da 100 oldu bu sefer o bar kırmızıya dönmüştü. Az önce teknik servise gönderdim, seni de yordum kusura bakma :D

Estağfirullah, o SSD'de bir şeyler vardı zaten belliydi. Umarım olumlu bir sonuç alırsınız. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı