Abra A5 v18.2 Battlefield 1'de düşük performans veriyor

captaincraxy

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler forum kullanıcıları. Yaklaşık 1 hafta önce Monster Abra A5 v5.18.2 laptop aldım. Orijinal Windows 10 kurulumu yaptım. Ardından Monster USB belleğindeki sürücüleri kurdum. Ekran kartı driverimi güncelledim. Battlefield 1 Ultra'da 50-60 FPS verirken Low'da da aynı FPS'yi veriyor. Oyun testlerinde daha yüksek FPS'ler verdiğini gördüm. Sizce FPS değerlerim normal mi? Değilse nasıl yükseltebilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

İslemcin i5 11. nesil ekran kartin RTX 3050 Ti ise BIOS güncellemesi yapmalısın. Şu an bu donanimlara sahip cihazlar sorundan kurtuldu.

İslemcin i5 11. nesil ekran kartin RTX 3050 Ti ise BIOS güncellemesi yapmalısın. Şu an bu donanimlara sahip cihazlar sorundan kurtuldu.
Hocam işlemci i7 11800H
İyi günler forum kullanıcıları. Yaklaşık 1 hafta önce Monster Abra A5 v5.18.2 laptop aldım. Orijinal Windows 10 kurulumu yaptım. Ardından Monster USB belleğindeki sürücüleri kurdum. Ekran kartı driverimi güncelledim. Battlefield 1 Ultra'da 50-60 FPS verirken Low'da da aynı FPS'yi veriyor. Oyun testlerinde daha yüksek FPS'ler verdiğini gördüm. Sizce FPS değerlerim normal mi? Değilse nasıl yükseltebilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
MSI Afterburner kurup oyun içi izlemeler yapar mısın? Bunlar önemli.
Ekran kartı: kullanımı (usage), sıcaklığı (temperature), saat hızı (clock) ve güç tüketimi (power)
İşlemci (çekirdek başına): kullanımı (usage), sıcaklığı (temperature), saat hızı (clock) ve güç tüketimi (power)
RAM: kullanımı (usage), bellek hızı
Bunları atabilir misiniz?

Dediğiniz gibi testi yaptım. RAM kullanımı Ultra ayarlarda 7 GB, CPU- GPU kullanımı yuzde 45-55 arasında değişiyor. Sıcaklıklar ise 65- 75 derece aralığında. Low ayarlarda ise sıcaklıklar ve RAM kullanımı aynı kalmakla beraber CPU- GPU kullanımı yüzde 25-35 civarlarında.

Dediğiniz gibi testi yaptım. RAM kullanımı Ultra ayarlarda 7 GB, CPU- GPU kullanımı yuzde 45-55 arasında değişiyor. Sıcaklıklar ise 65- 75 derece aralığında. Low ayarlarda ise sıcaklıklar ve RAM kullanımı aynı kalmakla beraber CPU- GPU kullanımı yüzde 25-35 civarlarında.
Hocam gpu kullanımı çok az.
O yüzden az performans alıyorsunuz.
Bu sorun sadece bf1'de mi ? yoksa bütün oyunlarda durum aynı mı ?

Hocam GPU kullanımı çok az.
O yüzden az performans alıyorsunuz.
Bu sorun sadece BF1'de mi? Yoksa bütün oyunlarda durum aynı mı?

Bütün oyunlarda aynı durum. Ultra ve Low'da GPU kullanım azlığından ( bu test sayesinde anladım) kasmayacak kadar ancak 144 FPS ekranın hakkını veremeyecek FPS alıyorum. GPU kullanımımı nasıl arttıracağımı bilenler yardımcı olabilirse sevinirim gerçekten.

Bütün oyunlarda aynı durum. Ultra ve Low'da GPU kullanım azlığından ( bu test sayesinde anladım) kasmayacak kadar ancak 144 FPS ekranın hakkını veremeyecek FPS alıyorum. GPU kullanımımı nasıl arttıracağımı bilenler yardımcı olabilirse sevinirim gerçekten.

NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen işlemci seçeniğini NVIDIA GPU seçin ve arama yerine grafik ayarları yazın ve oynadığınız oyunları seçip "yüksek performanslı NVIDIA GPU" seçin
Güç modu ayarlarından yüksek performans seçin.
Hocam bunları yapın bir de Monster destek ile iletişime geçip BIOS sürümünüzün güncelliğini kontrol ettirin.

NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen işlemci seçeniğini NVIDIA GPU seçin ve arama yerine grafik ayarları yazın ve oynadığınız oyunları seçip "yüksek performanslı NVIDIA GPU" seçin.
Hocam bunları yapın bir de Monster destek ile iletişime geçip BIOS sürümünüzün güncelliğini kontrol ettirin.

BIOS güncellemesi hariç diğer ayarları yapmıştım. Yarın Monster destek merkeziyle bu konuda iletişime geçeyim. Durumu yazarım teşekkür ederim.
BIOS güncellemesi hariç diğer ayarları yapmıştım. Yarın Monster merkeziyle bu konuda iletişime geçeyim. Durumu yazarım teşekkür ederim.

NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen işlemci seçeniğini NVIDIA GPU seçin ve arama yerine grafik ayarları yazın ve oynadığınız oyunları seçip "yüksek performanslı NVIDIA GPU" seçin.

BIOS sürümümün güncel olduğunu teyit ettim.
Arkadaşlar yardım edebilecek yok mu lütfen yeni PC aldım ve düşük GPU kullanımından muzdaribim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı