Abra A5 V6.1.3 Vs. ASUS X550JX

crossingover

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu ikisi kaldım?

Abra A5 V6.1.3: Abra A5 V6.1.3 15.6" Oyun Bilgisayarı

ASUS X550JX :ASUS X550JX CORE İ7 4720HQ 2.6GHZ-12GB RAM-1TB HDD-GTX950M 2GB-15.6"W10 NOTEBOOK

Hangisini almalıyım. daha çok oyun amaçlı kullanıcam , birde monster internet satışlarında güvenilir midir?
Ayrıca monster freeDOS,elimde win 7 key var win 10 UEFİ kurulumun da onu kullanabilirmiyim yoksa yeni key gerekli mi?
Cevap verir seniz sevinirim bugün yada yarın almayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ki ben bu bilgisayarı alınca uzun süre kullanacağım ve başım ağrımasın, bozulursa vs. bir daha yenisini hemen alamam diyorsanız Asus almanız daha mantıklı. Yani yarın bir gün dolar kuru yüzünden pazardan çekilirse Monster Elinizde kalmasın diyorum bilgisayar. Kasa kalitesi biraz daha az diye duydum. Hani ısınma sorunu, servisinin sadece İstanbul'da olması gibi durumlarıda göz önüne alın. Aynı Asus bende de var gayet kaliteli. Tabi ki gönül ister ki aydınlatmalı klavye, fullhd ekran, gtx960m gibi özellikleri ama Asus da o kadar kaliteli ki her gün aşık oluyorum bilgisayarıma desem yeridir. Birde dolar yüksek hani 3000tl'ye alınacak laptoplar arasında en iyi laptoplardan bu Asus. (Oyun ve günlük kullanım için) 3500-4000tl'ye çıkarsanız daha güzel bilgisayarlara bakın derim. Bunlar benim kişisel görüşlerim hiçbir ürünü kötülemek gibi bir niyetim yok. Zamanında bende Monster notebooklar'a bakmıştım ama kısmet bu Vatan'dan Asus'u aldım 6-7 ay önce ve gayet memnunum.

Eğer ki ben bu bilgisayarı alınca uzun süre kullanacağım ve başım ağrımasın, bozulursa vs. bir daha yenisini hemen alamam diyorsanız Asus almanız daha mantıklı. Yani yarın bir gün dolar kuru yüzünden pazardan çekilirse Monster Elinizde kalmasın diyorum bilgisayar. Kasa kalitesi biraz daha az diye duydum. Hani ısınma sorunu, servisinin sadece İstanbul'da olması gibi durumlarıda göz önüne alın. Aynı Asus bende de var gayet kaliteli. Tabi ki gönül ister ki aydınlatmalı klavye, fullhd ekran, gtx960m gibi özellikleri ama Asus da o kadar kaliteli ki her gün aşık oluyorum bilgisayarıma desem yeridir. Birde dolar yüksek hani 3000tl'ye alınacak laptoplar arasında en iyi laptoplardan bu Asus. (Oyun ve günlük kullanım için) 3500-4000tl'ye çıkarsanız daha güzel bilgisayarlara bakın derim. Bunlar benim kişisel görüşlerim hiçbir ürünü kötülemek gibi bir niyetim yok. Zamanında bende Monster notebooklar'a bakmıştım ama kısmet bu Vatan'dan Asus'u aldım 6-7 ay önce ve gayet memnunum.
Merhabalar bende az önce baktım monster acayip fiyat indirimi yapmışlar bende sizin gibi asus 550jx model ile arasında kaldım bi yanda fhd bi yanda led var ama tümünü göz önünde bulundurmak gerekiyor.Siz seçiminizi asus'dan yana kullanmışsınız vatanda satılan model bu X550JX-XX106T bunumu temin ettiniz ? ben X550JX-XXX171D 4gb ekran / 12gb ramlı modelinin fiyatı 2.650tl şuan.Asusa yönelmelimiyim siz kullanıcı olarak sizden fikir almak istiyorum

Kesinlikle Monster. Artı olarak hem Full HD hem işlemcisi çok daha güçlü ( baya bir güçlü ) hem de oyuncu notebook'u.

beyler bende asus 171d almayı düşünüyorum sürekli monster veya msı öneriyorlar ama fiziksel dayanıklılık ve servis kalitesi olarak asusa yöneliyorum. varsın fulhd olmasın metal kasa olsun ısınmasın servisi sağlam olsun yeter. illa gaming laptop istemiyorsan asus candır.

Ben de bu iki ürün ve MSI marka başka bir ürün arasında bir hayli kararsız kaldım. Xana. arkadaşımız ASUS cihazından gayet memnun olduğunu söyledi. Keşke Monster A5 kullanan bir arkadaşımız da ürün hakkındaki yorumlarını paylaşsa da bu ürünü de sağlıklı bir şekilde değerlendirebilsek. Fakat ben Monster'ın Dolar kuruna bağlı olarak Türkiye pazarından çekileceğini asla düşünmüyorum. Çünkü aynı olumsuz şartlar rakip firmalar için de geçerli. Ayrıca Monster'ın bu indirimi 15 nisanda sonlanıyormuş, bir daha ne zaman bu kadar indirim yaparlar bilemiyorum. Full HD ekran'ı da göz ardı etme derim.

Merhabalar bende az önce baktım monster acayip fiyat indirimi yapmışlar bende sizin gibi asus 550jx model ile arasında kaldım bi yanda fhd bi yanda led var ama tümünü göz önünde bulundurmak gerekiyor.Siz seçiminizi asus'dan yana kullanmışsınız vatanda satılan model bu X550JX-XX106T bunumu temin ettiniz ? ben X550JX-XXX171D 4gb ekran / 12gb ramlı modelinin fiyatı 2.650tl şuan.Asusa yönelmelimiyim siz kullanıcı olarak sizden fikir almak istiyorum
4 gb ekran kartı gereksiz çünkü ekran kartı gtx950 serisi orta seviye bir kart. Yeni çıkan oyunları ultrada çalıştıramaz. Hele ki optimizasyon yapılmayan oyunlardan bahsediyoruz günümüzde. Masaüstü ekran kartı da olsa gtx950 Witcher 3'ü asla ultrada açamaz. Bazı ayarları kısmak gerek. Demem o ki ekran kartı 2gb olsa da alınır. 4gb olması performansa bir etki etmeyecek. Technopat da zaten güncel nesillerde video ram'in öneminin azaldığını belirtti. Yani bu ekran kartına gereksiz 4gb video ram. Ben memnunum bilgisayarı tavsiye ederim. Hee başka bir alternatif söyleseydiniz atıyorum MSİ'ın 3000tl'lik modelini mesela o zaman onu alın daha iyi olur derdim. Bu arada internetten alışveriş yapılmaz ben bunu öğrendim. Ben bilgisayarı pcdepo'dan almaya kalkmıştım. 2 hafta sonra pcdepo iflas etti. Zaten şikayetvar.com'a akmıştım ürünleri son 2 haftada göndermemeye başlamışlardı. Bana da acil lazımdı bilgisayar. Yani kısaca ucuz kurtuldum. Neymiş dolar kuru yüzünden firma zarar etmişmiş. O yüzden internete güven olmaz. Monster kullanan memnunsa yazsın kafanıza yatarsa onu alırsınız. Yoksa Asus'u da alabilirsiniz. İmzamdaki sistem var benim. 2gb ekran kartlı 12gb ram.

Zamanında bende fullhd ekran, gtx960m istiyordum mesela ama bilgisayarı aldıktan sonra bana yeterli geldi. Çok daha kötü bir bilgisayar kullanıyordum o nedenle elimdeki bilgisayarın kıymetini bildim. Yani bunun sonu yok gtx960m almak için para ayırcaksınız başka bir firmanın gtx970m'li bilgisayarını görüp onu almak isteyeceksiniz. Veya i7'nin 4. nesil değilde 6. nesil olanını göreceksiniz o daha iyi diye onu almaya kalkacaksınız. Bunun sonu yok yani. Başkası da diyecek ki yıl sonunu bekleyin yeni ekran kartları gelecek, yeni işlemciler çıkacak diyecek bu seferde. Hangisini alırsanız alın kurtulun, ben 2 ay mal gibi bilgisayarsız kaldığıma üzüldüm.

Bu arada ben baktığımda da Monster öğrenci indirimi yapıyordu hala indirimdeyse o satış stratejisi herhalde :) Yılın 12 ayı indirimde herhalde.

Son düzenleme:
Hocam ben X550JX-XX099D modeli kullanıyorum. Kasa kalitesi falan belli. Monster'ın da çok daha kötü olduğunu zannetmiyorum. Ayrıca işlemcisi de çok daha performanslı. Daha yüksek modeller 3500-4000 tl aralığında olsa Asus veya MSI önerirdim fakat bu iki laptop arasından Monster biraz daha iyi bir seçim olacaktır.

Dostum ayrıca benim bildiğim kadarıyla elindeki Win7 Key'i kullanabilmen için yeni alacağın bilgisayara onu başlangıçta Win7 olarak kurup, keyi girip ardından tüm güncelleştirmelerini kurmalısın. Tüm driverlar vs. kurulduktan sonra Win10'a yükseltme güncelleştirmesini kuracaksın. Bunun nedeni Windows lisansını anakartına işliyor diye biliyorum. En son Win10 kurulunca key'inin aktifleştiğinden emin olmalısın. Eğer aktifleşmiş ise UEFI temiz kurulum ile Win10'u tekrardan sorunsuz bir şekilde kurabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı