Abra A7 v12.2 ile Abra A7 v12.1 farklı performans veriyor

SS1706

Centipat
Daha fazla  
Bende Abra A7 v12.2 (1650 Ti), arkadaşımda ise A7 v12.1 (1650) ekran kartlı oyuncu laptopları var. Bir de ek olarak onun SSD'si 500 GB, benimki 250GB.
LoL'de o 150 FPS'in altına düşmezken ya da CS:GO'da 200'ün altına düşmezken, ben LoL'de yeri geliyor 60FPS alıyorum ya da CS:GO'da 100FPS'in altına düşüyor. Buna çok sıkılmaya başladım artık. 9 bin TL verdiğim laptopta 60 FPS LoL oynamaktan. Buna karşı çözümünüz nedir? Laptopu ilk aldığımdan beri onun bilgisayarı benimkinden daha iyi FPS veriyordu, ek olarak laptopu 3-4 ay önce temizletmeme rağmen gene işlemci sıcaklığım 90-100 derece arası görüyor. Bunlar hakkında ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada, benim işletim sistemim orijinal fakat onunki değil ve de bilgisayarını pis kullandığını söyleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler aynı mı?

Laptopun ofis/sessiz modda çalışıyor olabilir mi? Oyun/performans moduna aldınız mı?

Bence sessiz moda aldığın için cihaz kaynakların kısıtlanıyor. Sistem fan çalışmadığı için ısınıyor ve az performans veriyor. Tahminim bu.

Aynı sorun bende de var Monster değil Acer var arada sırada oluyorsa çok takma ama sürekliyse bilgisayarı performans moduna al ofis modunda kalmış olabilir sağ alttan pil ayarını da Max performansa al arkada boşa çalışan uygulamaları kapat bilgisayar boştayken aşırı işlemci RAM veya GPU kullanımı varsa virüs bulaşmış olabilir ona da dikkat et.

Aynı sorun bende de var Monster değil Acer var arada sırada oluyorsa çok takma ama sürekliyse bilgisayarı performans moduna al ofis modunda kalmış olabilir sağ alttan pil ayarını da Max performansa al arkada boşa çalışan uygulamaları kapat bilgisayar boştayken aşırı işlemci RAM veya GPU kullanımı varsa virüs bulaşmış olabilir ona da dikkat et.
Performans modunda, pil max performansta, ram veya gpu kullanımı yok bilgisayar boştayken.

Performans modunda değil de eğlence o da olmazsa güç tasarrufunda dene bakalım durum ne olacak. Çünkü Monster Kontrol merkezi sorunlu. Kulağa saçma geliyor ama ikisini de dene drop olacak mı diye.

Performans modunda değil de eğlence o da olmazsa güç tasarrufunda dene bakalım durum ne olacak. Çünkü Monster Kontrol merkezi sorunlu. Kulağa saçma geliyor ama ikisini de dene drop olacak mı diye.
denedim ama çok bir şey fark etmedi. Bunun en sonu formatla bitecek herhalde ama bilgisayarı aldığımda da böyleydi bilgisayar.

Bende de monster var benzer sorun bende de var hocam formatla windows 10 11 farketmiyor. Ekran kartı kullanımım düştüğünden dolayı drop yiyorum msi afterburner ile bakın siz de ekran kartı kullanımı düştüğü için mi drop yiyorsunuz diye.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı