Abra A7 v12.2 ile Abra A7 v12.1 farklı performans veriyor

Bende de monster var benzer sorun bende de var hocam formatla windows 10 11 farketmiyor. Ekran kartı kullanımım düştüğünden dolayı drop yiyorum msi afterburner ile bakın siz de ekran kartı kullanımı düştüğü için mi drop yiyorsunuz diye.
ekran kartı kullanımım %50yi geçmiyor neredeyse hiçbir zaman ya da mhz olarak baktığımda her zaman 600 mhznin altında yaklaşık olarak
Olay RAM'de olabilir hocam. Arkadaşında 8-8 dual ram var sendede 8 ram varsa bu tarz farklar olur.
hayır bende de 16 ram var

Hocam evinizde hiç monitör var mı ona bağlayıp deneyin düzelir MUX diye bir olay var ondan oluyor. Bu arada 600 Mhz aşırı az. Yanlış veriye bakıyor olabilirsiniz benimki 1700 hatta hız aşırtmayla 2000'i görüyor max.

Hocam evinizde hiç monitör var mı ona bağlayıp deneyin düzelir MUX diye bir olay var ondan oluyor. Bu arada 600 Mhz aşırı az. Yanlış veriye bakıyor olabilirsiniz benimki 1700 hatta hız aşırtmayla 2000'i görüyor max.
maalesef öğrenci evimdeyim ve de monitörüm yok.
1650 TI oyun oynarken daha da düşüyor 600 300 1200 değişiyor sürekli

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    112,2 KB · Görüntüleme: 15
Bende Abra A7 v12.2 (1650 Ti), arkadaşımda ise A7 v12.1 (1650) ekran kartlı oyuncu laptopları var. Bir de ek olarak onun SSD'si 500 GB, benimki 250GB.
LoL'de o 150 FPS'in altına düşmezken ya da CS:GO'da 200'ün altına düşmezken, ben LoL'de yeri geliyor 60FPS alıyorum ya da CS:GO'da 100FPS'in altına düşüyor. Buna çok sıkılmaya başladım artık. 9 bin TL verdiğim laptopta 60 FPS LoL oynamaktan. Buna karşı çözümünüz nedir? Laptopu ilk aldığımdan beri onun bilgisayarı benimkinden daha iyi FPS veriyordu, ek olarak laptopu 3-4 ay önce temizletmeme rağmen gene işlemci sıcaklığım 90-100 derece arası görüyor. Bunlar hakkında ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada, benim işletim sistemim orijinal fakat onunki değil ve de bilgisayarını pis kullandığını söyleyebilirim.
RAM'lerinin cift kanal olduguna emin misin? Sicaklik icin de muhtemelen surdukleri termal macun pumpout olmustur.

Yeni konular

Geri
Yukarı