Çözüldü Abra A7 V13.2 FPS yüksek ama oyunlar takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ana ekranı yanlışlıkla kapattım ya pardon.
Eki Görüntüle 1323791Eki Görüntüle 1323792
Öncelikle sistemi Windows üzerinden Yüksek Performans ayarlamanız gerekiyor.

FIVR sekmesinde ekranın orta üst kısmında 4 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -60 ayarlayın. Apply'a basın. Aynı işlemi CPU Core'a da yapın.

Tüm birimlerin IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basmayı unutmayın.

V-Max Stress'i devre dışı bırakın Apply'a basın.

Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretlemeniz gerekiyor. İşaretleyip OK'a basın.

TPL sekmesine geçin. Disable Power Limit Control tikini kaldırın. PL1'i 55 ayarlayın ve Clamp tikini kaldırın. PL2'yi 80 ayarlayın.

Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin ve Apply'a basın.

ThrottleStop Ana Ekranında SpeedStep ve C1E tiklerini kaldırın. BD PROCHOT tikini kaldırın. Turn On'a basın. Ardından Save'e basın.

Bu ayarlarla test edin.
Ana ekranı yanlışlıkla kapattım ya pardon.
Eki Görüntüle 1323791Eki Görüntüle 1323792

FIVR sekmesinde ekranın orta üst kısmında 4 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -60 ayarlayın. Apply'a basın. Aynı işlemi CPU Core'a da yapın.

Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretlemeniz gerekiyor. İşaretleyip OK'a basın.

TPL sekmesine geçin. Disable Power Limit Control tikini kaldırın. PL1'i 55 ayarlayın ve Clamp tikini kaldırın. PL2'yi 80 ayarlayın.

ThrottleStop Ana Ekranında SpeedStep ve C1E tiklerini kaldırın. BD PROCHOT tikini kaldırın. Turn On'a basın. Ardından Save'e basın.

Bu ayarlarla test edin.

Çözüm

Bu ayarlarla test edin.
V-Max Stress ne işe yarıyor tam olarak.

V-Max Stress ne işe yarıyor tam olarak.
V-Max Stress etkinleştirilirse, silikonun maksimum voltajına ulaşılır veya aşılırsa frekans kısılabilir. V-Max Stress'in devre dışı bırakılması, bu olası Throttle'ı ortadan kaldırır.

@erengore merhaba tekrardan rahatsız ediyorum sizi ama bu önerdiğiniz ayarları tekrardan yapmam mı gerekiyor? Yeniden başlatınca aynı sorunları tekrardan alıyorum bazı ayarlar önceki haline dönüyor.

@erengore merhaba tekrardan rahatsız ediyorum sizi ama bu önerdiğiniz ayarları tekrardan yapmam mı gerekiyor? Yeniden başlatınca aynı sorunları tekrardan alıyorum bazı ayarlar önceki haline dönüyor.
FIVR sekmesindeki ayarlar varsayılana dönüyordur. FIVR'daki ayarlarınız bitince ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın. Sonra tekrar ayarlamaya devam edin. En son Save'e bastığınıza da emin olun.

Öncelikle sistemi Windows üzerinden yüksek performans ayarlamanız gerekiyor.

Fıvr sekmesinde ekranın orta üst kısmında 4 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mv yapın ve CPU cache için offset Voltage'i -60 ayarlayın. Apply'a basın. Aynı işlemi CPU Core'a da yapın.

Disable and lock Turbo Power Limits'i işaretlemeniz gerekiyor. İşaretleyip Ok'a basın.

Tpl sekmesine geçin. Disable Power limit Control tikini kaldırın. PL1'i 55 ayarlayın ve clamp tikini kaldırın. PL2'yi 80 ayarlayın.

Power limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin ve Apply'a basın.

ThrottleStop ana ekranında SpeedStep ve C1e tiklerini kaldırın. Bd prochot tikini kaldırın. Turn On'a basın. Ardından Save'e basın.

Bu ayarlarla test edin.

Hocam selamlar aylardır bu PC de hiçbir oyunu rahat rahat oynayamıyordum. Teknik servise gönderip BIOS Update yaptırmama rağmen hem de. Sayenizde takılmadan rahat rahat oynuyorum oyunları ne kadar teşekkür etsem azdır sizde mi bu cihaza sahipsiniz bu ayarları nasıl edindiniz merak ettiğim için soruyorum da.

Hocam selamlar aylardır bu PC de hiçbir oyunu rahat rahat oynayamıyordum. Teknik servise gönderip BIOS Update yaptırmama rağmen hem de. Sayenizde takılmadan rahat rahat oynuyorum oyunları ne kadar teşekkür etsem azdır sizde mi bu cihaza sahipsiniz bu ayarları nasıl edindiniz merak ettiğim için soruyorum da.
Yorumlayarak yapıyorum ve bazı şeyleri göz önüne alıyorum. Bir ezber yada alıntı yok. Kendimce bu böyle daha iyi diyerek bilgiyi kullanıyorum. İşinize yaramasına sevindim, güzel günlerde kullanın. Hayırlı olsun.

O cihaza sahip değilim bu arada.

Yorumlayarak yapıyorum ve bazı şeyleri göz önüne alıyorum. Bir ezber ya da alıntı yok. Kendimce bu böyle daha iyi diyerek bilgiyi kullanıyorum. İşinize yaramasına sevindim, güzel günlerde kullanın. Hayırlı olsun.

O cihaza sahip değilim bu arada.

Anladım hocam tekrardan minnettarım.

Geri
Yukarı