Monster Abra A7 v13.2 laptop oyunlarda saliselik ekran gidiyor

Doğaç Kankul

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sorunum başlıkta görüldüğü üzere. Oyuna girdiğim zaman sanki böyle F5 atıp ekranı yenilersiniz ya aynen öyle oluyor. Saliselik gerçekleşiyor yani ekran tamamen gidip gelmiyor siyah ekran olmuyor görüntü duruyor ama saliselik ekran hafif bir kararıyor ve görüntü donuyor. Sonra kaldığı yerden devam ediyor ama bu bir iki sefer olmuyor hep böyle. Özellikle CS:GO oyununda 300 400 FPS alıyorum monitörümde 144 Hz ama bu sorun sebebiyle sanki 60 Hz monitörde oynuyormuşum hissi veriyor ve takılıyor oyun. FPS sürekli 300'den 290'a düşüp geri yükseliyor. Daha önceden böyle olmuyordu sonralarda olmaya başladı bilgisayara temiz format attım ama sorunum hala devam ediyor. Çözümü bilenler varsa düşüncelerinizi bekliyorum.

Sistem özelliklerim:
16 GB 3200 MHz RAM (8x2)
3050 Ti ekran kartı.
i5 11400H işlemci.
500 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantı kablosunda sorun olabilir, ekran kartı driverı güncellemesi yapabilirsin, oyun içerisinde borderless olayını fullscreen olarak çalıştırmayı dene ve ekran 144 Hz ayarında olduğuna emin misin?

Bağlantı kablosunda sorun olabilir, ekran kartı driverı güncellemesi yapabilirsin, oyun içerisinde borderless olayını fullscreen olarak çalıştırmayı dene ve ekran 144 Hz ayarında olduğuna emin misin?

Evet eminim ekran 144 Hz ayarında ve dediklerinin hepsini denedim ama bir sonuç alamadım. Bağlantı kablosu olarak da ayrı bir monitör kullanmıyorum. Laptopun kendi monitörünü kullanıyorum.

Umarım anakartla alakalı bir sorun değildir biraz araştırma yaptım. Anakart sorunu olan bir modelmiş.

Umarım öyle bir sorun yoktur garantisi devam ediyor ama servisle uğraşmak istemediğim için belki de basit bir çözümü vardır diye umuyorum. Bir de böyle bir sorun yaşayan daha önce görmedim ya ekranları tamamen gidip geliyor ya da siyah ekran oluyor açılmıyor hiç.

Geri
Yukarı