Abra A7 V13.2 HD Graphics kapatılınca kasıyor

Sefa Sağlam

Decapat
Daha fazla  
  • Monster Abra A7 V13.2
  • Ekran kartı: RTX 3050 Ti
  • İşlemci: Intel Core i5 11400H
  • RAM: 8 GB
  • SSD: 500 GB
Oyunlarda fazlasıyla düşük FPS veriyor. Valorant'ta 60 FPS oynanıyor. Intel UHD Graphics'i devre dışı bırakıp oyun açtığımda laptop çok kasıyor.

O laptopta bildiğim kadarıyla MUX Switch yoktu nasıl kapatıyorsunuz dahili graphic kartını?

Aygıt yöneticisinden devre dışı bırak diyorum öyle oluyor

Baştan yanlış yapıyorsunuz. Dahili ekran kartını kapatmak olmuyor o. MUX Switch yok o laptopta öyle bir yanlış duruma düşüyorsunuz. Dahili ekran kartı zaruri olarak çalışması gerekiyor. Sistemin düzgün çalışmasını engelliyorsunuz.

Baştan yanlış yapıyorsunuz. Dahili ekran kartını kapatmak olmuyor o. MUX Switch yok o laptopta öyle bir yanlış duruma düşüyorsunuz. Dahili ekran kartı zaruri olarak çalışması gerekiyor. Sistemin düzgün çalışmasını engelliyorsunuz.
kapatmadığımda da valorantta 60 fps alıyorum normalde en az 150 fps alınması gereken bir laptop

kapatmadığımda da valorantta 60 fps alıyorum normalde en az 150 fps alınması gereken bir laptop
Valorantın ayarlarında FPS sınırlama ayarları kapalı olduğundan emin olmak gerekiyor. Nvidia ekran kartı sürücüsü güncelse nvidia denetim masasında ayaları bu şekilde yapın.
1644337024299.png

son olarak gelişmiş görüntü ayarlarından 144 Hz yapın. Sonrasında sistemi yeniden başlatarak oyuna girin.
1644337056282.png

Geri
Yukarı