Çözüldü ABRA A7 V5.1.1 macOS Mojave 10.14.6 "End random seed'' Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deepnees

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar
ABRA A7 V5.1.1 model dizüstü bilgisayarıma macOS Mojave 10.14.6 kurulumu yapmak istiyorum. Kurulum için Technopat Youtube kanalındaki Recep beyin videosunu takip ettim. Ancak bilgisayarım yeni bir model olmadığı için bios ayarlarım sınırlı gibi gözüküyor. Buna rağmen olmazsa olmaz dediği ayarları yaptım.
Ayrıca önceki başarılı kurulum konularını takip ettim.
Buradaki mesajları takip ettim:
Uyguladığım adımlar:
macOS Mojave 10.14.6 imajını USB belleğime rehberdeki program ile yazdırdım.
Bu haliyle kurulumu denedim ve içindeki bütün config dosyaları ile denedim ancak çoğunda boot etme kısmında Apple logosu geliyor ve reset atıyordu. config_desktop dosyası ile kodlar geliyor ve End randomseed kısmında tekrar reset atıyordu.

Sonrasında, yukarıdaki konulardaki işlemleri takip edip bütün config dosyalarını sildim.
UHD 630 dosyasını config olarak değiştirip denedim ve reset attım. Ekranda sadece Windows diski geldi. Mac boot diski gelmedi. Sonrasında config dosyasını config2 yapıp tekrar denedim. Bu sefer Mac diski geldi fakat aynı End randomseed kısmında takılı kaldı.

Konuda belirtilen çözüm kısmındaki kext-dev-mode=1, disablegfxfirmware argümanlarını config dosyası içerindeki
Screenshot kısmına ekleyip kaydedip tekrar denedim sonuç aynı. Bu dosyaya hiç dokunmayıp bu argumanları Clowerdaki Boot args kısmına elle yazıp denedim bir şey değişmedi.

Sonrasında yine çözümde belirtilen

Kext dosyasını indirip belirtilen yere alttım. VirtualSMC dosyasını
acidanthera/VirtualSMC
Bu adresten indirip içinden çıkanları ve sadece VirtualSMC olmak üzere iki türlü de denedim. FakeSMC.kext klasörünü de sildim. Malasef bunlarda End randomseed kısmını geçmemi sağlamadı.

Büyük ihtimal BIOS ayalarımın yetersizliği diye düşünüyorum ancak yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarım;
MONSTER® ABRA A7 V5.1.1 17.3"
Intel® Core™ i7-4710MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.50GHz > 3.50GHz; 47W; 22nm
Intel® HM87 Express Chipset
2GB DDR3 nVIDIA® GeForce® GTX850M 128-Bit DX11
17.3" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran
8GB (1x8GB) DDR3L 1600MHz SODIMM
750GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM HDD SATA-III 6GB/sn
8x Super Multi DVD-RW / CD-RW Combo Sürücü
2-in-1; 802.11n Wi-Fi kablosuz ağ; IEEE 802.11a/b/g uyumlu Bluetooth 4.0 kablosuz iletişim teknoloji
HD Kamera

Yapabildiğim BIOS ayarlarımı paylaştım.
Kurulum esnasında Inject Intel kısmından bahsetmeyi unutmuşum. Bu işlemide her defasında yapmıştım.
Şuanki durumum Mojave imajını temiz bir şekilde tekrar USB cihazıma çektim. Herhangi bir Clover dosya değişiklik yapmadım.
20190827_133258.jpg
20190827_133317.jpg

20190827_133354.jpg

20190827_133402.jpg

20190827_133415.jpg

20190827_133437.jpg

20190827_133441.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB / Efı / Clover içindeki config dosyalarını sil.
Legacy USB disabled yap ve save yap.
Bunun içindeki UHD 630 dosyasını burada aç.
SMBIOS 15,2 olarak ayarla ve kaydet. Yeni config dosyasının ismini config2 olarak ayarla.
USB / Efı / Clover içine atın sonra. Clover ekranında options > config > config2 üstüne gelip entere basın.
Aynı sorun olursa Injet Intel işaretli veya Injet Intel ve EDID işaretli dene. Bunu yapmadan gene Clover ekranında options > config > config2 üstüne gelip entere basmayı unutma.

Merhabalar, cevabınız için teşekkürler.
İzlediğim adımlar:
Tüm config dosyaları silindi.
Dosyayı masa üstüne çıkardım. Verdiğiniz sitede açtım. Default olarak 15,2 seçili gözüküyordu.
Config2 olarak kaydedip USB / Efı / Clover içine attım.
Restart attım. BIOS girdim ve Legacy USB disabled yaptım. Diğer her şey üstteki görsellerdeki gibi bıraktım usb yi alıp laptopdaki USB 2 portuna taktım ve BIOS save yaptım ve reset attım
Configi config2 olarak kaydedip boot ettim apple logosu geldi ve tekrar restart attı.
Bu sefer yine config2 seçip Inject Intel işaretledim yine logo geldi ve restart attı aynı şekilde Injet Intel ve EDID işaretli şekilde de aynı sonucu aldım.
Argumanların arasına -v de ekledim End RandomSeed kısmında restart attıyor gözüküyor.
1.png

download.png

İmaj konusu güncellendi.
Bir kaç farklı adım atman gerek. O şekilde dener misin?

Bir kaç farklı adım atman gerek yazdığınız için Clover içerisinde farklı işlemler gerektiğini düşündüm hocam. USB'ye çektiğim haliyle denedim.
config_UHD630.plist dosyasını masa üstüne alıp site de açtım. 15,2 olduğundan emin olup config2 olarak kaydedip USB'ye attım ve diğer config dosyalarını sildim. Yukarıdaki işlemleri uyguladım. Injectler şeçili ve seçili olmayan halleriyle denedim ve aynı sonucu aldım. End RandomSeed kısmında kalıyor.
Ek olarak BIOS ayarlarında daha önce çıkmayan şu ayar geldi ve USB olarak seçiliydi dokunmadım.

20190828_115655.jpg

20190828_115700.jpg

Konuyu hala okumamışsın. Ben genede anlatayım.
Bunun içindeki 2 dosyayı USB / Efı / Clover / 64 UEFI içine atın.
USB / Efı / Clover / 64 UEFI içindeki VBoxHfs-64.efi ve AptioMemoryFix-64.efi dosyalarını silin.
USB / Efı / Clover içinde birden çok config dosyaları var. Sisteminiz için uygun olan config dosyasının ismini config olarak değiştirn ve diğer tüm config dosyalarını silin.

Hocam çok özür dilerim normalde böyle bir hata yapmazdım ancak benim yanlışım olmuş biraz bende imaj değişti sandım yeniden indirmişim.
Malasef belirttiğiniz işlemlerden sonra da sorun aynı şekilde devam ediyor gözüküyor. Config olarak uhd630 dosyasını config2 olarak kaydetmiştim onu kullanmaya devam ettim. UEFI klasörü bu şekildeydi. Belirtiğiniz dosyalar atılıp diğer 2 dosya silindi. Injectlerde seçilip denendi.
20190828_232449.jpg

Hocam bunun oluru yok galiba ya her ne kadar istesem de kaç gündür ofise getirip götürüyorum oradaki bilgisayarımda halledip deniyorum ancak biraz hevesimde kaçtı açıkcası. Bayağı sıkıntılı gözüküyor. Oluru varsa uğraşmaya devam edeyim önerirseniz macOS High Sierra sürümüyle de deneyebilirim.

USB / Efı / Clover içindeki config dosyalarını sil.
Bunun içindeki config dosyasını USB / Efı / Clover içine atıp dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı