Abur cuburlarda trans yağ

Beyler dün bir marketten. Bir çikolota benzeri bir şey aldım kapağında trans yağ yoktur yazıyor. Ertesi gün ne varmış bunda diye bir bakıyım dedim. 100 gram için 0,1 trans yağ yazıyor. Denetim olmuyor mu? Trans yağ konusunda yoksa, bir limitimi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trans yağ var, glikoz/fruktoz şurubu var, var da var. Ne kadar zararlı şey varsa dolduruyorlar. Üstelik bazı katkı maddeleri beyine yiyeceğin tadının güzel olduğunu iletiyor fakat o madde çıkartılıp yenilirse direk kusulabilir. Fiyatların sürekli artması ve sağlıma artık önem verdiğim için hepsini bıraktım ben.

Birçok ülkede yasaklanmış olan Trans Yağı maalesef bizim ülkede halen yasak değil. Şüphe götürmeyecek kadar kesin olarak sağlığa zararı olduğu bilindiği halde yasaklanmıyor. En çokta bence çocukları etkiliyor. Hatta bazı paketlerin üzerine çocukların ilgisini çeksin diye bazı ambalajlar yapıyorlar. Bunlar da yasaklanmalı. Paketlerin üzerine sigara gibi sağlığa zararlıdır yazdıramıyorlar. Küçük yaştan beri de tüketince kurtulması daha zor oluyor. Daha o yaşlarda vücuda zararlı şeyler sokup ileri ki yaşlarda hastalıkların oluşmasına zemin hazırlıyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı