Abur cuburlarda trans yağ

Beyler dün bir marketten. Bir çikolota benzeri bir şey aldım kapağında trans yağ yoktur yazıyor. Ertesi gün ne varmış bunda diye bir bakıyım dedim. 100 gram için 0,1 trans yağ yazıyor. Denetim olmuyor mu? Trans yağ konusunda yoksa, bir limitimi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş çeyreğini yedim göbeğim çıktı demiş ama ben eskiden kutu kutu yiyordum hala ideal kilomdan 15-20 aşağıdayım. Dediğiniz gibi fazlaca kalori alıp onlar yakılmazsa kilo alınır.

Keşke sadece o şekilde olsaydı. Ama kişiden kişiye çok değişebiliyor. Yani kilo almayı belirleyen tek etken fazla kalori almak yada kilosu olan insanlara boğazını tut gibi laflar etmek doğru değil. Sizin için demiyorum genel diyorum elbette yanlış anlaşılmasın :)

Kutu kutu yediklerinizin kalorisini hesap etseydiniz emin olun almanız gerekenden çok daha fazlasını alıyordunuz muhtemelen :)

Ama genel olarak düşünürsek sağlıklı beslenme ve hareket etmek kilonun başlıca sebepleri olarak gösterilebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı