Abur cuburu bırakmak için ne yapmalı?

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 senedir abur cubur bağımlısı oldum yemeden duramıyorum. Normalde yemeği az yerim, doymadan kalkarım bu güzel bir şey yani böyle kalsa çok da sağlıklı ve fit olurdum ama neredeyse yemekten çok abur cubur yiyorum. Bazen öğünlerimi bile abur cuburla yaptığım oluyor. Sağlığıma zarar ettiğinin farkındayım ve kilo almama sebep oluyor. Nasıl bırakabilirim, ne yapabilirim?
Boy: 181
Kilo: 75
Salatalık ye.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 senedir abur cubur bağımlısı oldum yemeden duramıyorum. Normalde yemeği az yerim, doymadan kalkarım bu güzel bir şey yani böyle kalsa çok da sağlıklı ve fit olurdum ama neredeyse yemekten çok abur cubur yiyorum. Bazen öğünlerimi bile abur cuburla yaptığım oluyor. Sağlığıma zarar ettiğinin farkındayım ve kilo almama sebep oluyor. Nasıl bırakabilirim, ne yapabilirim?
Boy: 181.
Kilo: 75.

Yaşınıza göre kilonuz normal boyunuzdan kilonuz belli olmuyor olabilir.

Nasıl bırakabilirim konusuna gelirsek yine abur cubur ye fakat eskisi kadar yeme azar azar ye kendini kısıtla her şeyin fazlası zarar azar azar yemeye başladığında ve bunu belirli bir süre yaptığında kısa bir süre içerisinde abur cubur yemeyi bırakabilirsin.

Konuya diğer cevap verenlerin dediği gibi canın abur cubur istediğinde tatlı meyve pestil gibi şeyler yiyebilirsin ve abur cuburu evine alma, al ama 1 2 ayda 1 kere al sonra yavaş yavaş az yemeye başlarsın veya bırakırsın.
Edit: Kilon yaşına ve boyuna göre şu an normal ama sağlığına zararlı çok fazla abur cubur yemek ve ileride bırakmazsan daha çok kilo alabilirsin.

Teşekkürler cevaplarınız için, dediğiniz gibi sağlıklı olanına veya meyveye yönelirim çünkü hiç yememek çok daha zor olur. Hatta bu sayede beleşten vitamin de alırım. Abur cubura verileceğime, meyveye para veririm.

Geri
Yukarı