AC 1200 modem yüksek ping

ErenMT

Decapat
Daha fazla  
Önceki modem her odadan çekmediği için ve arada sırada kendi kendine gittiği için modem değiştirdik. Türk Telekom'un AC 1200 modelli modemini aldık. Bu gün kuruldu ve gayet düzgün şekilde çalışıyor. Fakat oyunlarda eski modemle 66-70 civarı ping alırken bununla 92-100 arası alıyorum. Bunun sebebi nedir acaba?

Oyun oynarken başkaları internet kullanıyor mu?
Bende onu düşündüm ilk başta evdekilerden kapatmalarını rica ettim. Onlar internete bağlı değillerken de pingim 90-100 civarı oluyor. Bir şey değişmiyor.
Oyun oynarken başkaları internet kullanıyor mu?
2.4G ile 5G ışıkları birlikte yanıyor. Acaba bunla alakalı olabilir mi ?

Son düzenleme:
Bende onu düşündüm ilk başta evdekilerden kapatmalarını rica ettim. Onlar internete bağlı değillerken de pingim 90-100 civarı oluyor. Bir şey değişmiyor.
2.4G ile 5G ışıkları birlikte yanıyor. Acaba bunla alakalı olabilir mi?

Hocam başka biri bağlanıyor olabilir ya da indirme yapılıyor olabilir. 2.4G ve 5G ışıkları kablolu bağlandığınız için etkilemez. Modem arayüzünden başkasının bağlanıp bağlanmadığına bakıp ya da kablosuzu kapatıp tekrar dener misiniz?

İnternette araştırırsanız o modemin kronik sorunlu olduğu yazıyor. Müşteriler hep iade etmek durumunda kalmışlar. 5 GHz de falan sürekli Wi-Fi kopma sorunu yaşatıp modem aç kapat yapmak durumunda bırakıyormuş.

Geri
Yukarı