AC 2 oynarken "giriş noktası bulunamadı" hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

KıymalıPide46

Centipat
Daha fazla  
RAM
4GB
Ekran kartı
9800GT
İşlemci
İntel i2 Duo E6550
İyi günler. AC 2 aldım ve dün yükledim. Oynayacağım diye heyecanlanırken "upc.exe - giriş noktası bulunamadı" başlıklı bir hata aldım. Açıklamada ise şöyle yazıyordu:
Discardvirtualmemory yordam giriş noktası, C:\program files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\libcef.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Bunun sebebini ve çözümünü yazarsanız çok mutlu olurum.

Windows 8.1'i kullanıyorum.

Bugün itibarıyla Ubisoft Connect için Windows 8 ve 8.1 desteği kesilmiş bulunmakta. Gerçi daha önce de buna benzer hatalar veriyordu. O yüzden eski bir Ubisoft Connect sürümü ile deneyebilirsiniz.

Başka bir konuda Windows 8.1 kullandığınızı belirtmişsiniz. Diğer konudaki çözümü halihazırda deneyip başarısız olduğunuz için size farklı bir çözüm sunacağım.

Öncelikle yüklü olan Ubisoft Connect sürümlerini bilgisayarınızdan kaldırın. Bunun için Revo Uninstaller kullanabilirsiniz. İşlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Daha sonra aşağıdaki bağlantıdan eski sürümü indirin ve kurun.

Kurduktan sonra Not Defteri'ni açın ve 10872 yazdıktan sonra version.txt olarak kaydedin. Ubisoft Connect'in kurulu olduğu klasöre girin ve buradaki version.txt dosyasını oluşturduğunuz dosya ile değiştirin.

Bu işlem başarısız olursa;

Yine aynı şekilde Ubisoft Connect'i Revo Uninstall ile kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ubisoft Connect'in en güncel sürümünü kurun. Bu işlemden sonra programı çalıştırmayın. Kurduktan sonra ise ayrıyeten farklı bir konuma eski sürümü yükleyin. Yine aynı şekilde programı çalıştırmayın. Daha sonra ise eski sürümün bulunduğu konumdaki dosya içeriğini (version.txt) hariç hepsini ana konumda bulunan Ubisoft Connect klasörüne atın ve oradaki dosyalarla değiştirin. Sorunu bu şekilde çözenler olmuş.

Ubisoft, 1 Ocak 2024'ten itibaren Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini kesiyor. Bu tür sorunlar yaşamak istemiyorsanız mümkünse Windows 10 veya Windows 11'e geçmenizde fayda var.

Alıntıladığım mesaj farklı bir konuya yazdığım mesaja ait.

Bugün itibarıyla Ubisoft Connect için Windows 8 ve 8.1 desteği kesilmiş bulunmakta. Gerçi daha önce de buna benzer hatalar veriyordu. O yüzden eski bir Ubisoft Connect sürümü ile deneyebilirsiniz.

Alıntıladığım mesaj farklı bir konuya yazdığım mesaja ait.

Sanırım bilgisayarı değiştirmek artık bana farz oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı