Aç gözlü müsünüz?

Acgozluyseniz faydaniza kullanin.
Ne bileyim urun falan inceleyin. Her yeni cikan urunleri inceleyeceginiz videolar yapin.:utanç:
Kendinize ac gozlu olmayin azcik milletin de hayrina ac gozlu olun .:şipşak:

6 tane kazak, 6 tane pantolon ve güzel havalarda giyebileceğim 3-4 tane t-shirt var. Bu pek aç gözlülüğe girmez sanırım. Sevdiğim insanlar bir şeyler ikram ederse alırım, ikram edilmezse almam. Öyle bir yapım var. Kimseden zorla bir şey de istemem.

Konu kitap ve saat olunca açgözlülüğün kitabını yazıyorum. Tüm kazancımın neredeyse yarısı bu 2 harcama kalemine gidiyor. Önceden bilgisayar konusunda da bu sorunum vardı ama kurtulmayı başardım.

Yorumları okudukça şaşırdım, zaten aç gözlü bir insan olmadığımı biliyorum. Yorumlara baktım ve hiçbirisi bende yok.

Bir eşyamı çürüyüp fosilleşene kadar kullanan bir insanım. Tam 7 senelik bir montum var, hala giyerim serin havalarda, ileride miras olarak onu bırakacağım yakınlarıma. Bu arada cimri de değilimdir, sevdiklerime bir şey ısmarlamayı seven bir insanım.

Bu aç gözlülük duygusunun önüne geçebilmek için şu dizeleri dikkatlice okumanızı öneriyorum.

Mal sahibi, mülk sahibi,
Hani bunun ilk sahibi?
Mal da yalan, mülk de yalan,
Var biraz da sen oyalan!..

Halinize şükretmeyi bilin, ben bu aç gözlülük hissinin hoş bir davranış olduğunu düşünmüyorum.

Bende de optimize etme hastaligi var. Bir seyi almadan once kullanip kullanmayacagima, yeterince o objeden faydalanacagima emin olmadigim muddetce almam.
Yeme icme konusunda hic kesinti yapmam, canim ne istiyorsa fiyatina bakmam alirim. Kiyafet konusunda da marka takintim yoktur, kalitesini begenirsem alirim. Gidip marka tshirt'e 250 lira vermem, 10 tane orta seker tshirt alirim. 1 sene sonra hepsi eskiyor ne de olsa mantigiyla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı