Çözüldü AC III NVIDIA ekran kartını değil GPU belleğini kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FAROLİ

Hectopat
Arkadaşlar selam,

MSI Afterburner ile ölçüm yaptığım zaman aşağıda GPU1 kul: İŞLEMCİ GPU kullanimi: NVIDIA kartını gösteriyor. Oyun GPU1'i kullanıyor yani işlemciyi. Bunu nasıl değiştirebilirim?

acııı.png

Çözüm
Dahili grafik kullanıldığını söylemek istediniz herhalde, örneğin: NVIDIA GTX 1050 yerine Intel UHD 630 kullanıyor gibi. Sorun bu ve düşük FPS alıyorsanız, Windows arama yerine "grafik ayarları" yazın, oradan AC III bulun, "yüksek performans" seçeneğinden NVIDIA kartınızı seçin.
Dahili grafik kullanıldığını söylemek istediniz herhalde, örneğin: NVIDIA GTX 1050 yerine Intel UHD 630 kullanıyor gibi. Sorun bu ve düşük FPS alıyorsanız, Windows arama yerine "grafik ayarları" yazın, oradan AC III bulun, "yüksek performans" seçeneğinden NVIDIA kartınızı seçin.

Çözüm
Hocam çok teşekkür ederim evet ben durumu biraz yanlış ifade etmişim ama siz doğru yönlendirmişsiniz. Dediğinizi yaptım ancak uygulamadan ekran kartı kullanım değerlerine baktığımda 30-40 seviyelerinde görünmekte. Sizce bunun çözümü nedir?
kull.png

Hocam çok teşekkür ederim evet ben durumu biraz yanlış ifade etmişim ama siz doğru yönlendirmişsiniz. Dediğinizi yaptım ancak uygulamadan ekran kartı kullanım değerlerine baktığımda 30-40 seviyelerinde görünmekte. Sizce bunun çözümü nedir?
Eki Görüntüle 2150949

Oyun ekran kartını fazla yormuyor anladıgım kadarıyla, FPS degerlerin güzel sorun gozukmuyor.

Hocam bunu görmüştüm fakat ben de o seçenekler çıkmıyor. Öteki hocamızın önerdiği yeden yaptım.

Oyuna sag tık yap oradan grafik istemcisini yüksek performanslı NVIDIA olanla baslat oyle de cozulur sorunun. Zaten sorunun cozulmus degil mi?

Geri
Yukarı