AC: Odyssey anlık donuyor

oguz18_tr

Kilopat
Merhabalar AC Odyssey oynarken oyun 3-4 saniye duruyor ve kaldığı yerden devam ediyor. Ve bu hatayı her 2-3 Dk'de bir tekrarlıyor. Ekran kartı (GTX 1060 6 GB) sıcaklığını kontrol ettim maksimum 79 derece ortalama 65 derecelerde görünüyor. FPS değerleri de 55-64 arası gidip geliyor ve birden donuyor. Problem ne olabilir?
RAM: 16 GB 3000 MHz.
İşlemci: i5 7500.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ponçik Talon, grafik ayar değişimlerine göre performans sonuçları aşağıdaki gibi, açıkçası test esnasında sanıldığı kadar aşırı düzeyde bir darboğazla karşılaşmadım, hatta very-high ve ultra-high presetlerde çoğu senaryoda GPU kullanımı %96-98 gibi seyretti, ama işlemcinin zorlandığı kısımlar da oldu elbet, 1660S'de de durumun fazla farklı olacağını zannetmiyorum, özellikle de FPS değerlerimin çoğu oyunda olduğu gibi bunda da en azından 20-25 FPS artış sağlayacağını düşünüyorum 🙂.

high preset.png
low preset.png
medium preset.png
ultra-high preset.png
very-high preset.png

@Ponçik Talon, grafik ayar değişimlerine göre performans sonuçları aşağıdaki gibi, açıkçası test esnasında sanıldığı kadar aşırı düzeyde bir darboğazla karşılaşmadım, hatta very-high ve ultra-high presetlerde çoğu senaryoda GPU kullanımı %96-98 gibi seyretti, ama işlemcinin zorlandığı kısımlar da oldu elbet, 1660S'de de durumun fazla farklı olacağını zannetmiyorum, özellikle de FPS değerlerimin çoğu oyunda olduğu gibi bunda da en azından 20-25 FPS artış sağlayacağını düşünüyorum 🙂.

Bence değerler çok iyi.
Preset'i Ultra-High yapıp Volumetric Clouds ayarını high'a çekersen FPS büyük bir oranda artıyor :) O şekilde oynayabilirsin, grafik kalitesinden ödün vermemek için :)
1660S'de de durumun fazla farklı olacağını zannetmiyorum, özellikle de FPS değerlerimin çoğu oyunda olduğu gibi bunda da en azından 20-25 FPS artış sağlayacağını düşünüyorum 🙂.
Aynen. Üzmez. :)

Hocam şu an evde değilim, geçince atarım 🙂. Ama kullanım oranları AC Origins'le BF1 Online'a çok benziyor, her zaman %99 GPU kullanımı göremiyorum maalesef, sıklıkla %80-100 arası dalgalanma yapıyor, büyük ihtimal işlemci yetmiyor. Ama işin garibi internetteki GTX 1070 testlerine baktığım zaman, aynı işlemciyle karşılaşılan darboğaz neredeyse benimkine çok benziyor, hatta hemen hemen çoğu oyunda tam verim aldıkları da olmuş. Üstelik aldıkları FPS de şu anki 1060'a göre bir hayli yüksek, ilerleyen zamanlarda CPU değişimine gitmeden önce 1060'ı satıp direk 1660S alsam mı acaba? Ne diyorsun, üzer mi sence 😀?
Evet hocam ben de BF1'de %99 kullanım göremiyorum. Sizce nedendir ki?

Geri
Yukarı