AC Odyssey düşük FPS sorunu

S

Silinen üye 266150

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar öncelikle sistemimi belirteyim:
  • i5 9600K 3.7 GHz
  • ASUS ROG RTX 2060
  • FPS Raider II
  • ASUS Prime Z370 P II
  • Corsair Carbide 275R
  • Cooler Master ML240L
  • Corsair Vengeance RGB 3000 MHz
Yaşadığım soruna gelmeden önce bir de video bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci frekansının 600 MHz fazla olduğu dikkatimden kaçmadı. 600 MHz FPS'ye bu kadar etki eder mi?

MSI Afterburner testlerim aşağıdadır.
Belirtmek istediğim bazı detaylar var. Arkadaşlar Turbo Boost'u açtığım zaman lanet olsun sıcaklık aşırı artıyor. Rahatsız oluyorum yüksek sıcaklıklardan. Başka arkadaşlarım daha iyi performans elde edebiliyorken. Ben neden böyle bir sorun yaşıyorum? Testleri bilerek hem Borderless, hem Fullscreen üzerinden gerçekleştirdim.

Dosya Ekleri

• ScreenShot 4.png
    ScreenShot 4.png
    700,8 KB · Görüntüleme: 414
  • ScreenShot 2.png
    ScreenShot 2.png
    1 MB · Görüntüleme: 383
  • ScreenShot 3.png
    ScreenShot 3.png
    696,6 KB · Görüntüleme: 402
Sadece bu oyunda mı oluyor?
Evet sadece bu oyunda yaşıyorum. Diğer oyunlarda benchmark fazlasını bile alıyorum. Maalesef oyun orijinal değil. Bende korsan oyun desteklemiyorum. Dolar kuru ve Ubisoft'un açgözlülüğü sebebi ile kullanmak durumunda kalıyorum. Daha önce böyle bir sorun yoktu. O zamanda oyun korsandı.

Evet sadece bu oyunda yaşıyorum. Diğer oyunlarda benchmark fazlasını bile alıyorum. Maalesef oyun orijinal değil. Bende korsan oyun desteklemiyorum. Dolar kuru ve Ubisoft'un açgözlülüğü sebebi ile kullanmak durumunda kalıyorum. Daha önce böyle bir sorun yoktu. O zamanda oyun korsandı.
Korsan oyunlarda böyle şeyler normal, zira korsan oyunlar optimize edilemediği için hem drop hem FPS düşüklüğü olabiliyor.

1) GPU boundsunuz. Volumetric cloud ayarını Mediuma çekerek tekrar test yapın.

2) 3.7 GHz'de çalışan bir 9600k hemen hemen i5 8400 muadilidir. Bende de i5 8400 var ve 50-55 FPS ortalama alıyorum. Çok normal.

1) GPU boundsunuz. Volumetric cloud ayarını Mediuma çekerek tekrar test yapın.

2) 3.7 GHz'de çalışan bir 9600k hemen hemen i5 8400 muadilidir. Bende de i5 8400 var ve 50-55 FPS ortalama alıyorum. Çok normal.
Hocam sizi yeniden görmek beni çok mutlu etti. Ayarları güncelleyip testi hemen yayınlıyorum.
Hocam sizi yeniden görmek beni çok mutlu etti. Ayarları güncelleyip testi hemen yayınlıyorum.
Ayrıca şimdi 4300 MHz'ye çekeceğim.

Dosya Ekleri

• SSSSSSSS.png
    SSSSSSSS.png
    716,2 KB · Görüntüleme: 339
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı