Çözüldü AC Odyssey Türkçe yama kurarken "0xc000007b" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

frkn85

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler arkadaşlar, ben asssassins Creed Odyssey oyunuma Türkçe yama kuramıyorum."0xc000007b" hatasını alıyorum. Process Monitor'u da denedim fakat çözemedim yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hele şükür ya kurabildim teşekkürler uğraştığınız için çözüm olarak şöyle yaptım: Önce bu konuda bir sayfaya baktım Visual C 2010 paketini indirin kurun diyordu kurdum olmadı bende sonra oyunun olduğu dosyalarda gezinirken "msvcr100.dll" dosyasını gördüm bunun silinmesini söylüyordu baktığım yerde ve kurmaya çalışınca kurdu ve oyunu açtım Türkçe olmuş. Yardım etmeye çalışan arkadaşlar sağ olun var olun geç oldu ama güç olmadı iyi geceler çok teşekkür ediyorum.
Eksik veya hatalı DLL sebebi ile 0xc000007b hatası almıyorsunuz, raporlarınızı inceledim. Dolayısıyla Visual C++ paketi kurmakla düzelecek bir sorun gözükmüyor ortada. Olsa raporlardan anlaşılırdı zaten. Şu an için garip bir şekilde sorunun sebebi belli değil.

Eksik veya hatalı DLL sebebi ile 0xc000007b hatası almıyorsunuz, raporlarınızı inceledim. Dolayısıyla Visual C++ paketi kurmakla düzelecek bir sorun gözükmüyor ortada. Olsa raporlardan anlaşılırdı zaten. Şu an için garip bir şekilde sorunun sebebi belli değil.

TW'den halledemez misiniz belki ben yanlış yapıyorum

Son raporlarınızı doğru oluşturmuşsunuz. Raporlar da pek bilgi vermedi ne yazık ki.

Mesela exe dosyasında yanlış olanı raporlamışım fakat doğru olanı raporlayınca da aynı şeyleri tespit etti. Yani acod kur değil de animus exe hata veriyormuş ama değişen bir şey olmadı.

Ben şunu anlamadım özellikle bu yamalarda yapıyor hatayı yoksa oyun açılıyor onda sorun yok.

@wanetage Arkadaş şu an haklı, ek olarak yamaya baktım da yama bende de hata vermekte. Kullanan var mı acaba ? Sorunun sebebi belli değil ne yazık ki.
Ekran görüntüsü_20221124_035728.png

Hele şükür ya kurabildim teşekkürler uğraştığınız için çözüm olarak şöyle yaptım: Önce bu konuda bir sayfaya baktım Visual C 2010 paketini indirin kurun diyordu kurdum olmadı bende sonra oyunun olduğu dosyalarda gezinirken "msvcr100.dll" dosyasını gördüm bunun silinmesini söylüyordu baktığım yerde ve kurmaya çalışınca kurdu ve oyunu açtım Türkçe olmuş. Yardım etmeye çalışan arkadaşlar sağ olun var olun geç oldu ama güç olmadı iyi geceler çok teşekkür ediyorum.

Çözüm
msvcr100.dll ile ilgili nedense raporlarda girdi yoktu. Görsem aynı işlemi yapmanızı söyleyecektim, silip Visual C++ 2010 paketleri kurmanızı.

Yani acod kur değil de animus.exe hata veriyormuş ama değişen bir şey olmadı.

0xc000007b hatası veren animus.exe miydi? O zaman raporlardan bir şey görmemem normal. Neyse sorunu çözmüşsünüz yine de.

Son düzenleme:
@wanetage oyunun içinde veya yamanın içinde olabilir o dosya, genel sorun manuel kurulum yapabiliyorken illa bir otomatikleştirme çabası.

Olabilir ama konu sahibinin oluşturduğu raporlarda ACOdyssey.exe, ACOD_kur.exe ve ACO_TR156DLC1234.exe için girdiler gözüküyor. Konu sahibi rapor oluştururken animus.exe için de rapor alsaydı illa ki rapora düşerdi girdileri ve muhtemelen msvcr100.dll kaynaklı olduğu da gözükürdü. Her neyse, kendisi sorunu çözmüş en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı