AC Origin VS AC Odyssey

Origins kalfa, Odyssey ustalık eseri gibi. İkisi de bence iyi oyunlar ama Mısır mitolojisini daha çok sevmeme rağmen Odyssey'in içinde daha çok kayboldum. Ha alabilirsen ikisini de al oyna bence. :)

Ben de aynı senin gibi kararsız kalmıştım lakin araştırmalarım ve izlediğim videolar sonucu Odyssey'in daha güzel olduğunu gördüm. Şuan oynadığım oyunlar bitince Odyssey yükleyeceğim ben de.

Odyssey acayip bir şey. SKYRIM, Witcher3 ve AC2 karışımını düşün. Acayip bir oyun.

Arkadaşlar bu 2 oyundan birisini alacağım fakat çok kararsız kaldım. Sizinde görüşlerinizi merak ediyorum, sizce hangisini almalıyım? Önerinizin yanına çok kısa nedenini de eklerseniz çok iyi olur, şimdiden teşekkürler.
Odyssey çoğu anlamda daha iyi bir oyun Origins'ten. Özetle Origins oynarken bir an önce bitmesini isterken Odyssey'de böyle bir düşüncem olmamıştı. Origins beni sıkmıştı kısacası. Odyssey dövüş sistemi, görev sunumları ve çeşitlilik açısından daha başarılı bir oyun.

Odyssey çoğu anlamda daha iyi bir oyun Origins'ten. Özetle Origins oynarken bir an önce bitmesini isterken Odyssey'de böyle bir düşüncem olmamıştı. Origins beni sıkmıştı kısacası. Odyssey dövüş sistemi, görev sunumları ve çeşitlilik açısından daha başarılı bir oyun.
Peki DLC'leri oynadınız mı? DLC'ler nasıldır?

İlk başta Origins denedim seviye 14 gibi bıraktım sonra Odyssey'e başladım yaklaşık 60 saat civarı oyun sürem var ve sana rahatlıkla söyleyebilirim ki Odyssey al. Hikaye olarak Origins ile bağlantısı yok. The Witcher 3 ten sonra beni gerçekten tatmin eden nadir oyunlardan biri. Oynayacaksan Kassandra ile oynamanı tavsiye ediyorum. Hikaye olarak karakterlerin bir farkı yok, aynı replikler, aynı sahneler sadece biri kadın biri erkek. Ama oynarken Kassandra ile bağ kurabiliyorsun Alexios biraz itici geldi bana. Oynanış mekanikleri mükemmel, grafik tasarımı eşsiz ve The Witcher 3 den daha büyük ve daha dolu bir açık dünyası var ve üstelik yan görevlerde birbirinin aynısı değil gerçekten merak uyandıran etkileyici yan görevler var. Düşmana çok farklı pozisyonlarda yaklaşabiliyorsun. Kendimden şöyle bir örnek vereyim. Bir görevde kendi gemin ve mürettebatın ile denizde bir kaç gemi savaşı vermen gerekiyordu. Ben ise karekterimin özelliklerini çok üst düzey bir şekilde geliştirmiştim ama gemimi hiç geliştirmemiştim ve 4 düşman gemisi sürekli etrafımı kuşatıp beni suya batırıyorlardı. Bir 30 dakika uğraştım baktım savaşı kazanamıyorum. Sonra sinirlendim. Gemi ile savaşacağım bölgeye gemiden inip okyanusta 15 dakika yüzerek gidip adamların gemilerine tek başıma sızdım. Yaklaşık 75 düşman ile filan 1 saat boyunca savaştım ve hepsini öldürdükten sonra gemime geri dönüp kendi gemim ile boş gemileri suya batırıp öyle geçmiştim 😁

Neyse uzatmaya gerek yok. Kısaca Odyssey diyorum 😁

Düşmana çok farklı pozisyonlarda yaklaşabiliyorsun. Kendimden şöyle bir örnek vereyim. Bir görevde kendi gemin ve mürettebatın ile denizde bir kaç gemi savaşı vermen gerekiyordu. Ben ise karekterimin özelliklerini çok üst düzey bir şekilde geliştirmiştim ama gemimi hiç geliştirmemiştim ve 4 düşman gemisi sürekli etrafımı kuşatıp beni suya batırıyorlardı. Bir 30 dakika uğraştım baktım savaşı kazanamıyorum. Sonra sinirlendim. Gemi ile savaşacağım bölgeye gemiden inip okyanusta 15 dakika yüzerek gidip adamların gemilerine tek başıma sızdım. Yaklaşık 75 düşman ile filan 1 saat boyunca savaştım ve hepsini öldürdükten sonra gemime geri dönüp kendi gemim ile boş gemileri suya batırıp öyle geçmiştim 😁
Bu biraz oynun açığından yararlanmak gibi olmuş ama olsun. 😄 🤭

@Burak52TR Aynısını ben yapıyorum oyunlarda. Normal olarak oynamak zaten sıkıcı olduğu için mesela Tomb Raider oyunlarında 1 kişiyi öldürüp ağaca yüksek bir yere çıkıyorum. Diğerleri gelip de o ölünün yanında toplanmasını bekliyorum geliyorlar şaşkın şaşkın etrafa bakarken yüksekten bir sis bombası atıp veya farklı bir şey yukardan Assassin gibi birinin üstüne atlayıp diğerlerini o sisin içinde öldürüyorum. Bölümü normal geçsem daha hızlı ama bu şekilde uzun sürüyor.

Hele Witcher3'de o Keira Metz ile mağaraya iniyoruz ya oradaki Vahşi Av askerini sadece igni ata ata 25 dakikada kestim. Ölmüyor şerefsiz 1 tane vuruyor canım %20 kalıyor karakteri de geliştirmemişim 😂

İşin gerçeği bi ara bende playstation'ımı satmadan evvel ikisinden birini düşünürken kararım sonucunda AC Origins'i almaya karar verdim ve gerçektende severek oynadım ps4'ümü satmasam bayıla bayıla oynadığım bir oyun olacaktı. Gerçekçilik bakımından bana Origins daha yakın geldi o kadar origins'i gömene rağmen ben yinede tercihimi ondan yana yaptım ve pişman olmadım tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı