AC Origins Anlık FPS Düşmesi

Vulture

Hectopat
Arkadaşlar oyunun sonuna yaklaştıkça bu sorunla karşılaşmaya başladım. Oyunun başında bulunduğumuz bölge çöl, biliyorsunuz. O kısımlarda hiç sıkıntı yaşamıyordum sabit +60 FPS alıyordum. Özellikle 2 gündür (yaklaşık 30.seviyeye geldiğimden beri yani hikâyenin sonuna çok yaklaştığımdan beri) bir kasma var. Kasma dediğim her şey iyi güzel kaleyi ele geçiriyorum çalıya pusmuşum adamın gelmesini bekliyorum FPS 10 civarına iniyor sonra geri fırlıyor. İşlemci kullanımı oyun esnasında en az %54, ekran kartı kullanımı en az 75 olmuş. İşlemci sıcaklığı 6 saat oyundan sonra 82 derece, ekran kartı sıcaklığı 80 derece. Bir tek sorunu Origins'te yaşadığımı düşünüyorum. Hazır uzun süre yük bindirmişken şimdi başka oyunlarda da test edeceğim. Oyunda optimizasyon sorunu olduğu aşikâr. Bu sorun optimizasyondan kaynaklanıyor olabilir mi? Odyssey'de hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Oyunda bir sıkıntı varsa neden oyunun başında olmadı? Şimdi bir nebze daha şehirleşmiş bir bölgeye geldim. Şehirleşme olan bölgelerde mi var bu problem? Eğer öyleyse Odyssey tamamen şehir içinde geçiyor. Nasıl böyle bir sorunla karşılaşmadım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Güncelleme: 30 dakikadır The Witcher 3 oynuyorum. Ultra ayarlarda (sadece birkaç ayar yüksekte) 60 FPS alıyordum normalde. Yine 60 FPS alıyorum. İşlemci kullanımı %14-50 arası değişiyor, ekran kartı kullanımı %98'den aşağı hiç inmiyor. İşlemci sıcaklığı 73'ü geçmedi. Ekran kartı da 72'yi geçmedi. Anlayacağınız sorunu sadece Origins'te yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen optimizasyon dostum en kral sistemde bile sorun çıkarıyor Ubisoft oyunları.
30 dakika Witcher 3 oynayayım dedim sorun laptopta mı diye öğrenmek için. Origins'teki gibi FPS düşmesi olmadı. Sorun oyunda onda hemfikiriz ancak neden oyunun sonuna doğru olmaya başladı? Şehrin içine inmemden dolayı mı? Eğer şehrin içine inmemden dolayıysa Odyssey'de neden böyle bir sorun yaşamadım?

Ubisoft oyunlarında kalabalık ve yoğun şekilde şehir hayatı olan yerler oyunu kastırıyor maalesef. Odyseey'de bende bir sorun yaşamadım biraz düzelmiş ama bu gemiye binip yelken açarken ani FPS düşüşleri oluyor. Yani tamamen oyunun sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı