AC Origins ve Odyssey alınır mı?

asdawas1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Daha önce hiç AC oyunu oynamadım. Bu oyunlar alınır mı? Epic'te şu an indirimde ikisi de. Bir de standart, Deluxe ve Gold paketleri var. Hangisini tercih etmeliyim?

Merhaba arkadaşlar. Daha önce hiç AC oyunu oynamadım. Bu oyunlar alınır mı? Epic'te şu an indirimde ikisi de. Bir de standart, Deluxe ve Gold paketleri var. Hangisini tercih etmeliyim?
Alınmaz, oyunlar görsellikleri dışında hiçbir şekilde bitirecek motivasyonu vermiyor tüm görevler aynı. Ben antik Mısır'a piramitlere karşı çok büyük bir ilgi beslememe rağmen Origins'i bitiremedim sıkıldım. Odyssey'in geçtiği çağı ve anlattığı şeyleride sevsemde ondada bitirtecek motivasyon yoktu.

Ben Odyssey oynadım, 20. saatte hep aynı şeyi yaptığım için sıkıldım ve bıraktım. Ancak dövüş mekaniği hoşuna giderse, farklı silahları denemekten zevk alıyorsan uzun bir oynama süresine sahip olabilirsin. Manzaralar ve atmosfer güzel. Odyssey'i kuponla 28 TL'ye almıştım bu arada.

Ben Odyssey oynadım, 20. saatte hep aynı şeyi yaptığım için sıkıldım ve bıraktım. Ancak dövüş mekaniği hoşuna giderse, farklı silahları denemekten zevk alıyorsan uzun bir oynama süresine sahip olabilirsin. Manzaralar ve atmosfer güzel. Odyssey'i kuponla 28 TL'ye almıştım bu arada.

Peki Standart Deluxe Gold paketlerinin farkı nedir?

Deluxe Pakete şunlar dahildir:​

• Kronos Paketi (5 epik zırh parçası, 1 epik silah, 1 epik binek dahil)
  • Herald of Dusk Paketi (5 nadir zırh parçası, 1 nadir silah dahil)
  • The Capricornus Naval Paketi (1 gemi tasarımı, 1 mürettebat teması dahil)
  • 1 Geçici Deneyim Takviyesi
  • 1 Geçici Drahmi Takviyesi

Gold Sürüm​

Hikaye başına üç heyecan verici bölüm içeren SEZON BİLETİ içindeki iki yeni temel hikaye örgüsü ile epik seyahatinize devam edin.
Sezon bileti sahipleri ayrıca Assassin's Creed III REMASTERED ve Assassin's Creed Liberation REMASTERED oyunlarının da sahibi olur.

Kaynak: Epic Games

Önce Odyssey'i oynadım. Ardından Origins'e başladım. Bence sadece Odyssey'i alın. Origins pek güzel olmamış. Odyssey'den sonra sana kötü gelmiştir diyebilirsiniz fakat oyun gerçekten kötü.

Dost abinin incelemeleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Odyssey'i Ultime Origins'i Gold sürüm olarak satın almıştım. Onları tavsiye ederim. Tabii bütçenize göre seçiminiz değişebilir.

Origins'in atmosferini daha çok beğendim. Odyssey de güzel gelmişti ama oyunun haritasını çok büyük yaptıkları için atmosfere Origins'teki kadar önem vermemişler. Ayrıca Odyssey'de çok daha fazla yan görev cart curt var ama hiçbiri kaliteli değil, Origins'tekiler de kaliteli değil ama çok fazla olmadığı için Odyssey'deki gibi bıktırmıyor. Hikaye olarak da Origins daha iyi. Odyssey'in hikâyesi sarmadı beni ve saçma geldi. Odyssey'in tek artısı grafikler(aslında çok fark yok Origins'in grafikleri daha güzel gelmişti bana)ve kombat sistemi. Ayrıca 2 oyunda da saçma şekilde eşya seviyesi sistemi var. Origins'te o kadar çok sinir bozucu değildi ve eşyalara seviye atlatmak daha az çaba gerektiriyordu. Ama Odyssey'de bu sistemin baya içine etmişler ve sıkıcı, çaba ve bolca vakit gerektiren bir şeye çevirmişler. Ayrıca Odyssey'de sinir bozucu bir level scaling sistemi var. Bu açıkken geliştiğinizi hissedemiyorsunuz ve bunu kapatırsanız da saçma dengesizlikler oluyor.

Hem Origins'i hem de Odyssey'i bitirdim. %100 bitirme takıntım olduğu için Odyssey işkence gibi geldi bana. Böyle bir açık dünya yapısı olamaz. Her şey aynı, bir de şu Mavi'lerden al Kırmızılar'a ver olayı bitirdi beni. Oynama tarzım önce yan görev, açık dünya görevleri ve sonra da ana hikayeden akıyodum. Misal bir bölgeyi Mavi'lerden alıp Kırmızılar'a verdim. Hop bir bakıyorsun bir sonraki ana görevde hikaye için orayı alıp tekrar Maviler'e vereceksin. Ne değişti, sadece askerlerin rengi. Her şey aynı en baştan bütün bölgeyi sadece rengi değişmiş askerlerden temizle.

Odyssey'in tabiki daha iyi yaptığı şeyler var. Oynanışı Origins'e göre bir tık daha iyi, daha çeşitli. Hikayesi ve yan görevlerin sunumu (en azından Origins'te karakterler yüzünüze somurtup mimik dahi oynatmıyordu, Odyssey'de bu yok) daha iyi. Ama açık dünya yapısı çok rezalet geldi bana ve 80'inci saatimden sonra saldım açık dünyayı. Belki iki oyunu da peş peşe oynadığımdan dolayı Odyssey ben de daha kötü bir izlenim bırakmış olabilir, belki de Mısır atmosferini daha çok sevdiğimdendir.

Eğer şuan sadece birisini oynayacak vaktiniz varsa Odyssey alın derim. Gerek hikayesi gerek oynanışının daha çeşitli olması nedeniyle. Ama ben birini şimdi birini de 3-4 ay sonra oynarım derseniz ikisini de alabilirsiniz.

Düzenleme: Odyssey'in hikayesinin Origins'e göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Değilse ortalama bir oyundan bile daha basit bir hikayesi var. Bittiğinde e bu muydu yani deyip tatmin olmamıştım.

Son düzenleme:
Hem Origins'i hem de Odyssey'i bitirdim. %100 bitirme takıntım olduğu için Odyssey işkence gibi geldi bana. Böyle bir açık dünya yapısı olamaz. Her şey aynı, bir de şu Mavi'lerden al Kırmızılar'a ver olayı bitirdi beni. Oynama tarzım önce yan görev, açık dünya görevleri ve sonra da ana hikayeden akıyodum. Misal bir bölgeyi Mavi'lerden alıp Kırmızılar'a verdim. Hop bir bakıyorsun bir sonraki ana görevde hikaye için orayı alıp tekrar Maviler'e vereceksin. Ne değişti, sadece askerlerin rengi. Her şey aynı en baştan bütün bölgeyi sadece rengi değişmiş askerlerden temizle.

Odyssey'in tabiki daha iyi yaptığı şeyler var. Oynanışı Origins'e göre bir tık daha iyi, daha çeşitli. Hikayesi ve yan görevlerin sunumu (en azından Origins'te karakterler yüzünüze somurtup mimik dahi oynatmıyordu, Odyssey'de bu yok) daha iyi. Ama açık dünya yapısı çok rezalet geldi bana ve 80'inci saatimden sonra saldım açık dünyayı. Belki iki oyunu da peş peşe oynadığımdsn dolayı Odyssey ben de daha kötü bir izlenim bırakmış olabilir, belki de Mısır atmosferini daha çok sevdiğimdendir.

Eğer şuan sadece birisini oynayacak vaktiniz varsa Odyssey alın derim. Gerek hikayesi gerek oynanışının daha çeşitli olması nedeniyle. Ama ben birini şimdi birini de 3-4 ay sonra oynarım derseniz ikisini de alabilirsiniz.
Ben yaklaşık 1 yıl arayla oynadım bana da aynı hissettirdi Odyssey.

Yeni konular

Geri
Yukarı