AC serisinin en sevdiğiniz oyunu hangisidir?

neqetria

Hectopat
Makaleler
2
AC oyunları Voidu'da indirime girmiş bende almayı düşünüyorum ama hangisini alacağım karar veremedim, en sevdiğiniz oyunu hangisidir?

AC oyunları Voidu'da indirime girmiş bende almayı düşünüyorum ama hangisini alacağım karar veremedim, en sevdiğiniz oyunu hangisidir?
Ben ilk oyundan itibaren oyun çıkışı ile oynadım. İlk oyun ve Ezio serisi zaten zamanına göre müthişti. En sevmediklerimi söylersem ana oyunlardan AC3 ve Syndicate diyebilirim. Unity zamanında optimizasyon sorunları ve bug lar için yerden yere vurulmuştu ama seriye yeni bir soluk getirmişti mesela. Ben Unity oyununu geç oynadım rahatsız edici sorunlarla karşılaşmadım. Valhalla bitirmedim ama son üçlü RPG serisinden oyun zevki olarak Odyssey hikaye olarak Origins daha çok hoşuma gitti.
Deneyimlerim belki fikir verebilir.

Unity'e kadar hepsini oynadım şimdi de Unity'deyim. Ezio üçlemesi çok iyiydi, Black Flag farklıydı pek AC oyunu gibi hissettirmiyordu. Unity gayet güzel başladı. Hepsinin birbirinden daha iyi olan özellikleri var. Hikaye olarak Ezio üçlemesi, mekanik, grafik vs. Unity, gibi. AC 3'ün de neden kötü damgası yediğini anlamıyorum bence hemen Ezio üçlemesinin arkasına çıkmasa bu kadar kötülenmezdi çünkü Amerika konsepti, kızılderili asıllı Connor falan güzeldi aslında.

Unity'e kadar hepsini oynadım şimdi de Unity'deyim. Ezio üçlemesi çok iyiydi, Black Flag farklıydı pek AC oyunu gibi hissettirmiyordu. Unity gayet güzel başladı. Hepsinin birbirinden daha iyi olan özellikleri var. Hikaye olarak Ezio üçlemesi, mekanik, grafik vs. Unity, gibi. AC 3'ün de neden kötü damgası yediğini anlamıyorum bence hemen Ezio üçlemesinin arkasına çıkmasa bu kadar kötülenmezdi çünkü Amerika konsepti, kızılderili asıllı Connor falan güzeldi aslında.
Zamanına göre değerlendirmek lazım. AC3 ben hikaye ve karakter itibariyle sevmedim. Ezio'dan sonra Connor sümüklü sünepenin teki gibi geliyor. Haytham Kenway övülüyordu mesela AC3 içinde tamamen karakter işleyişi kaynaklı. Aynı şekilde benim Black Flag oyununu sevme nedenim Edward Kenway ve gemi savaşları fakat baksanız Edward assassin bile sayılmaz.

Geri
Yukarı