AC Valhalla çok kötü

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Hayatımda yarım saat bir saat oynayıp acayip sıkıldığım oyunlardan biri olabilir. Bundan 3 ay önce kardeşi olan Odyseey'i bitirmiştim inanın vuruş hissi ok fırlatması ve parryleme olayı çok güzeldi. Her ne kadar kötü tasarlansa da diyalog anında karakterlerin mimiklerini hissedebiliyorduk. Ama Valhalla'ya gelirsek bu saydıklarımın hepsi sınıfta kalıyor. Oyun o havayı veremiyor bence çok sönük kalıyor. At kullanmak zaten bir eziyet istediğin yere süremiyorsun gibi bir şey. Simülasyona yakın olarak RDR2'de bile ağır da olsa bir şekilde zor düzlüklerden geçirebiliyordum atı, bunda öyle bir şey de yok. Yani benim fikrime göre bu oyun olmamış. Belki erken saatlerimdeyim diye ön yargılı davranıyor olabilirim ancak oyun gerçekten kötü. Sırf DLC'si ile 180TL'ye geliyor diye almıştım keşke dışarıda yemek yeseymişim karnım doyarmış. Sizin de yorumlarınızı bekliyorum. Ben mi abartıyorum yoksa?

Öncelikle at sürme olayı Oddysey,Origins ile birebir aynı. RDR2 ile kıyaslanabilecek bir düzeyde değil. Daha sakin bir anınızda tekrar denemenizi öneririm zira Origins,Oddysey ve Valhalla üçlemesinde en iyi oyun bana göre Valhalla'dır. Yarım saat içinde yeteri kadar odaklanamamış olabilirsiniz. Fakat giriş bölümü aslında aksiyon olarak gayet yeterli.
Hepimizin dönem dönem yaşadığı oyunlardan sıkıldığınız bir anınızda olabilir misiniz :)

Oyunu 2 kere bitirdim ve Odyssey oyununu da 150 saate yakın oynadım sıkması ilginç eğer sıksaydı başta Odyssey de sizi sıkardı. Valhalla da yakın dövüş hissi bitirici animasyonları silahları ve atmosferi olarak Odyssey'den daha iyi bence.

Son düzenleme:
Ben de Odyssey'i daha çok beğenmiştim ama atmosferden ötürü olduğu kanaatindeyim. Valhalla'nın hakkını yemişsiniz bir tık.
Ya bilmiyorum belki son zamanlarda çok 3A TP oyun oynadığım için baymış olabilir. Platform oyunları falan mı oynamam gerek sıkılmamam için düşünmüyor değilim.

Sadece AC Valhalla bağlamında değil, genel itibari ile açık dünya çoğu oyundan baymış durumdayım ben de. RDR 2'nin açık dünyasındaki o detay seviyesinden sonra kalan tüm oyunlar baştan savma hissettiriyor.

Yeni çıkan Mirage'ın oynanış videolarına da baktım. Hala daha aynı oyunu tekrar piyasaya sürmüşler gibi hissediyorum. Gameplay videosunda karakterin kapıyı açmak için daha bir animasyonu bile yoktu.

Odyssey'i ben de beğenmiştim.

Sadece AC Valhalla bağlamında değil, genel itibari ile açık dünya çoğu oyundan baymış durumdayım ben de. RDR 2'nin açık dünyasındaki o detay seviyesinden sonra kalan tüm oyunlar baştan savma hissettiriyor.

Yeni çıkan Mirage'ın oynanış videolarına da baktım. Hala daha aynı oyunu tekrar piyasaya sürmüşler gibi hissediyorum. Gameplay videosunda karakterin kapıyı açmak için daha bir animasyonu bile yoktu.

Odyssey'i ben de beğenmiştim.
Evet öyle. Loot yaparken kapıyı açarkan vs özel bir animasyon bile yok. Adamlar uğraşmıyor.

Yeni Assassin's Creed oyunlarının hepsi felaket-ül vahşet. Böyle berbat oyunlar olamaz dediğin gibi.

Geri
Yukarı