AC2 vs. AC Black Flag

Hangisi?

• AC2

Oy: 9 36,0%
  • AC Black Flag

Oy: 16 64,0%

• Oy verenlerin toplamı
    25
AC2 eski ve kötü bir optimizasyona sahip olmasından mütevellit çokta oynamak istemeyeceğiniz bir oyun, ancak bence Black Flag'den daha iyi. Yıllardır AC serisiyle içli dışlı olmuş biri olarak söylüyorum ki Black Flag senaryo bakımından çok kıt, özellikle de oyunun ilk 1 saati resmen oynadığımda kendime niye bu eziyeti yapıyorum dedirtti. Eğer korsan konsepti hoşuna gidiyorsa seversiniz ama ben sevmedim.

Hocam sıfırdan girişecekseniz:
• Assassin's Creed 2
• Assassin's Creed Brotherhood.
• Assassin's Creed Revelations.
• Assassin's Creed 3
• Assassin's Creed 4: Black Flag.
• Assassin's Creed Rogue.
• Assassin's Creed Unity.
• Assassin's Creed Syndicate.
• Assassin's Creed Origins.
• Assassin's Creed Odyssey.
• Assassin's Creed Valhalla.

Bu sırayla oynamanızı tavsiye ederim.

AC4 ve AC2 arasında AC2'nin hikayesi daha iyi, ama günümüze yakın olan ve oynanış tarafında daha eğlenceli olan Black Flag.

Yeni nesillere Origins yerine Odyssey ile başlaması daha iyi olur. İlk assasinsleri anlatıyor.

Hikaye olarak AC 2 çok güzeldir, fakat oynanış ve içerik olarak Black Flag çok daha zengin bir oyundur benim gözümde (Black Flag'in ana hikayesi sıkıcı ve basittir çoğu kişi için diğer içerikler çok güzeldir), tabii bunda aradaki yıl farkı da etkili. Eğer tek bir oyun oynayacaksanız ve seriye devam etmeyecekseniz Black Flag bence daha sürükleyici olur fakat bütün seriyi oynayacaksanız arkadaşın attığı sıralama ile başlayın, yani AC 2'den girin seriye.

Selamünaleyküm seri birbirbirini hikaye olarak tamamlıyor mu yoksa serideki hikayeler birbirinden bağımsız mi yani ben 2'yi oynamadan Black flagk oynasam hikayeden kopar miyim?

Hocam Origins'te zaten ilk Assassin'leri anlatıyor
"Hidden One" adında geçiyorlardı hatta
Odyssey direkt ilk Assassin'i anlatıyor.
Kassandra Assassinlerin anası, tüm soya insan üstü güçleri veren kişi. (Eagle Vision gibi.)
Birde Origins hikayesi okunup geçilecek bir oyun combat çeşitliliği yok. Direkt Odyssey'den başlamak daha mantıklı.

Assassin's Creed 2 ile başlayın. Önce oyunun olayını, temel amacını kavramak daha iyi. Her iki oyunda birbirinden güzel zaten. AC 2'nin grafikleri hala güzel sayılacak derecede. Zaten girişi yapıp hikayeye kaptırdıktan sonra grafikler de güzel gelmeye başlayacaktır. Hemde 2'yi bitirip serinin sonraki oyunlarını oynayınca grafikler daha da güzel gelmeye başlar yadırgamazsınız. Black Flag benim de en sevdiğim AC oyunuydu. İlk Black Flag ile başladım ama oyunun temel hikayesiyle pek alakası yok Black Flag'in. Bir Assassin'den öte korsan özelliğiniz ön planda olacak her zaman. Zaten karakterimiz de çok sonradan tarikata katılıyor.
Selamünaleyküm seri birbirbirini hikaye olarak tamamlıyor mu yoksa serideki hikayeler birbirinden bağımsız mi yani ben 2'yi oynamadan Black flagk oynasam hikayeden kopar miyim?

AC 2, Brotherhood, Revelations. Bu 3 oyun Ezio üçlemesidir. Bunlar arasında hikayesel bağlantılar var.
AC3'deki haytham kenway AC Black Flag'deki Edward'ın oğlu. AC 3'deki bir karakter Rogue'de var. Bu oyunlar arasında küçük bağlar olsa da hikaye bağlantısı yok sayılır. Sadece Ezio üçlemesinde güçlü bağ var. Aklınızda olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı