Access Point mi? Router mı?

Hyperion33

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Wirtschaftsinformatiker
Herkese iyi akşamlar. 4 kat üste taşınacağım masaüstü ve bir de laptopum var masaüstü için oraya kadar yetecek bir kablomuz var ancak laptop için Wi-Fi üzerinden de baglanmak istiyorum. Biraz araştırdım Access Point ve routerlar çıktı karşıma. Anladıgım kadarıyla routerlar modem gibi davranıyor accsess pointler de sadece Wi-Fi sinyali yayıyorlar diye anladım. Sizce benim durumumda hangisini kullanmak daha mantıklı olur? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ikinci el bir tane modem alın köprü modunda kullanırsınız, ben şu an öyle kullanıyorum. Bana gelen internet kablosunu modeme taktım köprü moduna aldım hem evde Wi-Fi var hem de modemdeki port sayısı kadar kablolu kullanma şansım var.

Hocam ikinci el bir tane modem alın köprü modunda kullanırsınız, ben şu an öyle kullanıyorum. Bana gelen internet kablosunu modeme taktım köprü moduna aldım hem evde Wi-Fi var hem de modemdeki port sayısı kadar kablolu kullanma şansım var.

Bunu yapmak için modemde dikkat etmem gereken bir şey var mı şu anda fiber internet kullanıyorum modem de ona göre yeni alacağım modemde de uyumlu olması gerekir mi?

Kaliteli Router ile Acces Point fiyat bakımından benzer seviyeye geliyor. Hem 4 cihaza kadar kablolu bağlantı sağlaması hem de kablosuz menzili olarak daha iyi. Aldığınız cihaz USB desteğine sahipse yedeklemeden tutun ortak ağ üzerinde film paylaşmaya kadar çeşitli özelliklere sahip olabilir.

Tabii sadece kablosuz kullanacağım ve yer kaplamasın derseniz Acces Point tercih edilebilir. Sizi uyarayım her ürün kablodan gelen veriyi kablosuz yayına dönüştüremiyor. Alırken dikkatli inceleyin.

Bunu yapmak için modemde dikkat etmem gereken bir şey var mı şu anda fiber internet kullanıyorum modem de ona göre yeni alacağım modemde de uyumlu olması gerekir mi?
Hocam fiber internet kullanıyorsanız acces point veya router alın. Dikkat etmeniz gerekenler kablosuz hız kapasitesi, sinyal mesafesi.

Kaliteli router ile Access Point fiyat bakımından benzer seviyeye geliyor. Hem 4 cihaza kadar kablolu bağlantı sağlaması hem de kablosuz menzili olarak daha iyi. Aldığınız cihaz USB desteğine sahipse yedeklemeden tutun ortak ağ üzerinde film paylaşmaya kadar çeşitli özelliklere sahip olabilir.

Tabii sadece kablosuz kullanacağım ve yer kaplamasın derseniz Access Point tercih edilebilir. Sizi uyarayım her ürün kablodan gelen veriyi kablosuz yayına dönüştüremiyor. Alırken dikkatli inceleyin.

Önerdiğiniz model marka var mı router için?

Geri
Yukarı