Modemi Access Point olarak kullanmak

SuikasT

Kilopat
Daha fazla  
Interneti komşumdan bi ethernet kablosu ile alıyorum. Herhangi bir modem alıp bu kabloyu modeme taksam evimde kablosuz bağlantı saglayabilir miyim? Birkac forumda olur demişler ama ayrıntılı bir bilgi veren yok. Hangi ayarlari yapmalıyım? Son olarak aldığım modemden bir kablo daha çıkarıp bilgisayarıma kablolu alabilir miyim interneti?

Router özelliği olmalı modemde. DHCP sunucusunu kapatıp kullanabilirsiniz belirttiğiniz şekilde.

Yalnız şunu belirteyim her modem bunu desteklemez. Daha doğrusu çok fazla modemde denemedim bunu ama eğer Access Point özelliği varsa modemin olur bu. Yoksa da sizin Access Point almanız lazım. Kabloyu cihaza takıp, aynı şekilde cihazdan kabloyu çekip, bilgisayara takabilirsiniz.

Modem markası nedir?
Şuan modemim yok, araştırma yapıyorum. Dediklerimi yapabileceğim bi modem öneriniz var mı?

Router özelliği olmalı modemde. DHCP sunucusunu kapatıp kullanabilirsiniz belirttiğiniz şekilde.
Rooter olmadan olmaz mı? Bi forumda direk TP-link in sıradan bi modemini kullanıp bi anlatım yapıyordu, o kafamı karıştırdı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı