Access Point ve Router arasındaki fark nedir?

Access Point'ler, interneti alıp Wi-Fi halinde dağıtan cihazlar. Modem olarak kullanamazsın.
Roterlar da, modemlerden gelen kabloları tekrar dağıtan cihazlardır. Ethernet desteği de olduğu için Router deniliyor. Ayrıca çoğu modelin fiber desteği de oluyor. ADSL kullanıcısıysan bu seçenek de sana yaramıyor.

Access Point'ler, interneti alıp Wi-Fi halinde dağıtan cihazlar. Modem olarak kullanamazsın.
Roterlar da, modemlerden gelen kabloları tekrar dağıtan cihazlardır. Ethernet desteği de olduğu için Router deniliyor. Ayrıca çoğu modelin fiber desteği de oluyor. ADSL kullanıcısıysan bu seçenek de sana yaramıyor.
Adsl kullanıcısıyım da ikinci al alacaktım access point modem yazmışlar birde şekli bildiğin modem hatta adam modem yazmış üzerine. Link paylaşmak yasak olduğu için gösteremiyorum. Aynı şekilde yazayım '' Access point modem " diye yazmış Tp link üstü delikli olan bana uygunmu ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı