Acemi birisi için 600-650 bin TL bandında araba önerisi

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Esenlikler dilerim, 19 yaşındayım, bir iki kere sürüş tecrübem oldu ehliyet alma dışında ama kendime güveniyorum. Ailemle araba bakıyoruz taş çatlasa 600-650k arası anca çıkabiliriz. Babamın ehliyetinin olmayışı ve benim de çok araba bilgimin olmaması adına isteklerim en azından şöyle;
Az yakacaz, sanayi problemi yaratmayacak, kronik olmayacak ve ileride satabileceğim bir araç arıyorum.
Genç olduğum içinde hani tabii ki de biraz daha yeni model ve bana hitap etmesi daha iyi olur. Manuel veya otomatik fark etmez.

Sanayi problemi yaratmamasını istiyorsan temiz bir toyota tercih edebilirsin. Gayet az yakıyor. Corolla var bizde hiç sorun yaşamıyoruz. Otomatik manuel modelleri de var zaten. Fiyat aralığı için de yıl-model örneklerine bakarsın. İkinci elde de hızlı satılıyor.

Sanayi problemi yaratmamasını istiyorsan temiz bir toyota tercih edebilirsin. Gayet az yakıyor. Corolla var bizde hiç sorun yaşamıyoruz. Otomatik manuel modelleri de var zaten. Fiyat aralığı için de yıl-model örneklerine bakarsın. İkinci elde de hızlı satılıyor.
Evet dediklerin doğru, bir de şöyle düşünüyorum. Şimdi acemi olduğum için ne olacağı da belli olmuyor. Eski suv araçlar sürdüm hani kendimden şüphem yok ama hayat bu. Acemiliğimi atmak adına daha mı eski bir şey baksam onu da bilmiyorum.

Honda 1.6 manuel VTEC 2 kasa iyi bir tercih olabilir, sunrooflu falan. Bu bütçede kralını bulursunuz, 500-550 civarına nispeten düşük km ve temizini. Parçası da hâlâ bulunuyor, pazarı canlı.

Esenlikler dilerim, 19 yaşındayım, bir iki kere sürüş tecrübem oldu ehliyet alma dışında ama kendime güveniyorum. Ailemle araba bakıyoruz taş çatlasa 600-650k arası anca çıkabiliriz. Babamın ehliyetinin olmayışı ve benim de çok araba bilgimin olmaması adına isteklerim en azından şöyle;
Az yakacaz, sanayi problemi yaratmayacak, kronik olmayacak ve ileride satabileceğim bir araç arıyorum.
Genç olduğum içinde hani tabii ki de biraz daha yeni model ve bana hitap etmesi daha iyi olur. Manuel veya otomatik fark etmez.
Clio 1.5dci motoru icin guzel yorumlar var. Sedan tarzi olsun diyorsan arkadaslar onermis zaten sanayi konusu onemli ise Japonlara bakabilirsin.

650bin civarına 3-4 yaşına kadar olan Clio, 301 veya Egea gibi araclar bulunabilir. Km olarak da düşük olur.

Az yakan deyince dizel araclara yönelmek lazim ama kronik olmasa da yas veya km itibariyle ariza cikarmaya musait olur.

Yani soylediklerinizin hepsi bir arada olmaz ama önceliklere gore tercih belirlenebilir.

650bin civarına 3-4 yaşına kadar olan Clio, 301 veya Egea gibi araclar bulunabilir. Km olarak da düşük olur.

Az yakan deyince dizel araclara yönelmek lazim ama kronik olmasa da yas veya km itibarıyla ariza cikarmaya musait olur.

Yani soylediklerinizin hepsi bir arada olmaz ama önceliklere gore tercih belirlenebilir.

Ya araba sonuçta elbet yakacak, ama bu durumu ne kadar azaltırsam o kadar iyi. Sonuçta araba arızası az yakmadan daha önemli bir şey.

Merhaba hocam bu bütçelere 2021 model üstü Egea bulunabiliyor 1.4 1.3 farketmez ama 1.4 ler daha makul fiyatta ve daha düşük km temiz bu fiyatlara alınabilir
Bu fiyatlara model yılı düşük araç alırsanız markası ne olursa olsun sorun yaşarsanız ve Egea tarzı bir araç alırsınız istediğiniz zamanda satarsınız

Merhaba hocam bu bütçelere 2021 model üstü Egea bulunabiliyor 1.4 1.3 farketmez ama 1.4 ler daha makul fiyatta ve daha düşük km temiz bu fiyatlara alınabilir
Bu fiyatlara model yılı düşük araç alırsanız markası ne olursa olsun sorun yaşarsanız ve Egea tarzı bir araç alırsınız istediğiniz zamanda satarsınız
1.4 motor yakar hocam. O motoru goturmek icin yuksek devir cevirmek gerekir. Lpg takilir ama motor zaten baya agir bir motor onermem. Ama dediginiz gibi 1.3 multijet egea alinabilir.

Geri
Yukarı