Acemi birliğine teslim olduktan sonra zorla COVİD-19 aşısı mı yapacaklar?

MakeMyDay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

Askerlik vakti geldi.
Acemi birliği için Ankara'da olacağım.
Birliğe teslim olacak iken, sevk belgesini de yanımda götürmem gerek.
Sevk belgesini çıkartırken karşıma gelen mesaja bakın!
Aşağıdaki görselde yazıyor:
''Birliğinize katılış yaparken, sevk belgesiyle birlikte e-Nabız üzerinden alacağınız KOVİD-19 aşı bilgilerinizin yer aldığı aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.''
e-Nabız üzerinden neden KOVİD-19 aşı bilgilerimin yer aldığı aşı kartımı gösteriyorum?
Ne alakası var?
Ben aşı olmak istemiyorum. Kişisel tercihimdir.
BuNasılBirSaçmalık.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oraya gittiğinizde bir aşı yapacaklar ama o aşıda COVID aşısı değil. Karma aşı diye geçen bir aşı oluyorsunuz.

Link atar mısınız rica etsem hocam?

Sadece bir aşı mı olunuyor askerde?

2019 yılı için söylüyorum bize tek aşı yaptılar. Bazı birliklerde de ayrıca grip aşısı yapıyorlardı yani onlara da 2 aşı yapılıyordu. Şu anki durumu bilmiyorum.

2011 Yaz - Kış celbi diyelim -30 güzeldi kirpiklerimiz donarken bomboş arazide.
Karma aşı olduğumu hatırlamıyorum.
Grip aşısı da.
Herhangi bir aşı talebine karşı kişisel haklarını sonuna kadar kullanabilirsin, yavaş yavaş miyokardit istatistiğine katılmak istemiyorsan. Tabi unutulmaması gereken nokta insan DNA'sı patentlenemez, ancak değiştirilmiş DNA'lar değiştirene aittir.

2011 Yaz - Kış celbi diyelim -30 güzeldi kirpiklerimiz donarken bomboş arazide.
Karma aşı olduğumu hatırlamıyorum.
Grip aşısı da.
Herhangi bir aşı talebine karşı kişisel haklarını sonuna kadar kullanabilirsin, yavaş yavaş miyokardit istatistiğine katılmak istemiyorsan. Tabi unutulmaması gereken nokta insan DNA'sı patentlenemez, ancak değiştirilmiş DNA'lar değiştirene aittir.
Kovid-19 aşısı hiçbir şekilde olmak istemiyorum.
Benden kovid-19 aşısı olup olmadığıma dair belge istemeleri çok saçma geldiği için bu konuyu açtım.
Diğer aşılar konusunda ise, ne aşısı yapıyorlar, tam olarak ne için yapıyorlar bilgim yok.

Kovid-19 aşısı hiçbir şekilde olmak istemiyorum.
Benden kovid-19 aşısı olup olmadığıma dair belge istemeleri çok saçma geldiği için bu konuyu açtım.
Diğer aşılar konusunda ise, ne aşısı yapıyorlar, tam olarak ne için yapıyorlar bilgim yok.
Sağlam raporu almaya doktora gitmediysen, gidip biraz dıdışla, diploma çocuğu değilse mantıklı cevaplar, yoksa zaten mümessil çocuğu olarak cevaplar😉. Sende ona göre gidince çözersin işini askeri doktorlarla - yokuşa sürseler de, sürdüremezler konuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı