Acemi kişinin ilk arabası nasıl olmalı?

Kesinlikle toros olmalı. Böyle hidrolik direksiyon klima gibi lüks şeyler yok tabi ama torosu şahini kullanan her arabayı kullanır.
Arabayı 1 e atmaya çalışırsın ama vites direnir falan benzersiz bi keyif.
Parçalarıda ucuz oluyo biyere çarpınca canın acımaz en azından.

Sizin ortalama dediğiniz arabaları süremeyenler var. İki kişilik park slotuna tek araba girenler.
Sınıf ve boyut standartlarında Tiguan "kompakt" sınıfa giriyor. O dediğin daha çok arabaların boyuyla ilgili değil de sürme yeteneği olmamasıyla ilgili. :D Herhangi bir sedan arabadan çok daha kolay kullanılan, görüş alanı yüksek ve geniş, park konusunda da arka tasarımdan dolayı avantajlı araçlar. Sorun süremeyenlerde. :D

Hyundai i20 vb. bir araç olabilir. Manuel tercih edebilirsiniz, diğer araçlara nazaran daha rahat bir sürüşü var. Şahsi görüş yine de.

Ben araba kullanmayı eski arabalarda öğrendim. Hepsi 2005 altı modellerdi sanırım. Ne hidrolik direksiyon vardı, ne yumuşacık pedallar... :D

Şaka maka uzun ve geniş araç önermiyorum. Çünkü otonom park özelliği aracınızda yoksa yüksek ihtimalle o arabayı üzersiniz otoparktan çıkarken, paralel park ederken falan. B/C segmentte Toyota, Honda, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia gibi markalardan hatchback/sedan modeller tercih edilebilir. Günümüzde güvenlik düzeyleri üst seviyede olduğundan çoğu araç segmentinde iyi ekipman sunuyor.

VAG grubunun yedek parçası, bakım ve giderleri sanırım PSA'dan ve Japonlardan (Mazda'dan falan bahsetmiyorum) daha yüksek genel olarak, o yüzden önermedim.

NOT: Ben delilik yapıp D segment aldım, tecrübeniz yoksa bulaşmayın.

Ben araba kullanmayı eski arabalarda öğrendim. Hepsi 2005 altı modellerdi sanırım. Ne hidrolik direksiyon vardı, ne yumuşacık pedallar... :D

Şaka maka uzun ve geniş araç önermiyorum. Çünkü otonom park özelliği aracınızda yoksa yüksek ihtimalle o arabayı üzersiniz otoparktan çıkarken, paralel park ederken falan. B/C segmentte Toyota, Honda, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia gibi markalardan hatchback/sedan modeller tercih edilebilir. Günümüzde güvenlik düzeyleri üst seviyede olduğundan çoğu araç segmentinde iyi ekipman sunuyor.

VAG grubunun yedek parçası, bakım ve giderleri sanırım PSA'dan ve Japonlardan (Mazda'dan falan bahsetmiyorum) daha yüksek genel olarak, o yüzden önermedim.

NOT: Ben delilik yapıp D segment aldım, tecrübeniz yoksa bulaşmayın.
Ben de aynı araçları öneririm. Eski araçlar daha hissiyatlı. Yeni araçlar bazı konularda sizden rol çalıyor. Ben de amcamın W210 E200 Wagon'da öğrendim. Babam Toros'da kullanmayı öğrenmiş.

Ehliyeti aldıktan sonra kullandığım araç Clio Icon'du. Ben keyif de almıştım, çok da alışmıştım. (Otomatik olduğundan manuel kullanmayı unutturması kötü oldu) Genel olarak büyük arabalardan ziyade hatchback seviyorsan onlara yönelmeni tavsiye ederim. Zorlanıyorsan da hatchback araçların park derdi daha az olur hem.

İlk araba sürüş deneyimimi 2008 yılında ehliyet sınavında yaşadım. Arabalara hiç merakım ve kullanma isteğim olmadı. 2008 yılından 2018 yılına kadar hiç araba kullanmadım ve 2018 yılında Hyundai Tucson sahibi oldum. Bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. Tecrübelerim daha standart bir otomobilde ilk acemiliği atmanın daha iyi olacağı yönünde.

Arkadaşlar peki 1.0 ve 1.2 gibi küçük motor hacmine sahip araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Kimileri bazı arabalar için 1.4 olsa tadından yenmez gibi yorumlar yazmış. Yetersiz mi geliyor anlamadım?

Sıfır almak pek mantıklı değil sanırım. A-B-C segmenti 2010 ve sonrası modeller olabilir.

Arkadaşlar peki 1.0 ve 1.2 gibi küçük motor hacmine sahip araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Kimileri bazı arabalar için 1.4 olsa tadından yenmez gibi yorumlar yazmış. Yetersiz mi geliyor anlamadım?
Hayır neden yetersiz gelsin? 1.0 benzinli turbo motorlar gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı