Acer 144 Hz 1MS vs Rampage 240 Hz 1MS

Rampage tercih edebilirsiniz. 240 Hz CS:GO da çok büyük bir etken. Kendim de 144 den geçtim farkı çok hissediliyor. Akıcılığı mükemmel adamları daha önce görmek mi dersin daha hızlı refleks vermen mi dersin. Alabilirsiniz. Fiyatı gayet iyi.

Rampage tercih edebilirsiniz. 240 Hz CS:GO da çok büyük bir etken. Kendim de 144 den geçtim farkı çok hissediliyor. Akıcılığı mükemmel adamları daha önce görmek mi dersin daha hızlı refleks vermen mi dersin. Alabilirsiniz. Fiyatı gayet iyi.
Siz de bu Rampage 240 HZ olan monitörden mi satın aldınız ?

Siz de bu Rampage 240 HZ olan monitörden mi satın aldınız ?
Zowie XL2546 kullanıyorum. Daha önce Zowie XL2411 kullanıyordum. 4K 60 Hz de kullanıyorum. Çözünürlük, görüntü açısından tabii ki 4K ama oyunlarda 1920x1080 üstü önermem. Witcher 3 gibi oyunlarda 2K 144 Hz birebir. Ama oyunların çoğunda FPS, Rekabetçi, Battle Royale sayamadığım bir çok oyunda Hz, Tepkime süresi çok önemli. Çok büyük olmaması 27 den fazla ve 5 MS üstü olmaması önemli. FPS oyunlarında özellikle CS:GO 240 Hz çok büyük avantaj adamlar siz de daha önce görünüyor daha hızlı tepki verebildiğiniz için daha hızlı öldürüp ve daha akıcı bir oynanışa sahip oluyorsunuz. Aldığınız FPS kadar neredeyse tepki verebiliyor. O yüzden FPS oyunlarında 144 Hz ve üstü önemli bir etken buradan dipnot düşeyim. Ayrıca IPS 2K 4K monitörlerde ve 75 Hz monitörler de önemli. TN panelin tepkime süresi daha iyi diye biliyorum o yüzden 1920x1080 monitörler de TN Panel 144 Hz tercih edilmeli. Ama görüntü daha güzel olsun, renk daha önemli derseniz IPS modeli tercih edilmeli ayrıca IPS en kaliteli paneldir. TN, VA içerisinde.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,
Rampage 24,5" RM-240 FLOW 240Hz FHD 1ms Çerçevesiz Oyuncu Monitörü 25.01.2020 itibariyle almış bulunmaktayım.
Konuyu takip edenler vardır belki görüşlerimi yazmak istiyorum. Arkadaşımızın da dediği gibi panel AUO. TN Panel ve aynı zamanda 24,5''. Tam olarak aradığım monitör. Çünkü sadece CS:GO'da kullanmak için aldım. Video izlemeyeceğım yada sörf yapmıyacağım diyorsanız bu monitör kendi fikrimce uygundur. Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Kontrol ettirdim ölü pixel bulunmuyor. Kutunun içinden display port kablosu çıkmıyor. Display Port kablosunu temin ettim ve GSYNC özelliğini aktif ettim. Renkler biraz soluk evet. Göze hitap etmiyor pek fazla. Ama fiyat performans göz önünde bulunduruldugunda tercih edilebilir. Herhangi bir problem yaşamadım.

Arkadaşlar merhaba,
Rampage 24,5" RM-240 FLOW 240Hz FHD 1ms Çerçevesiz Oyuncu Monitörü 25.01.2020 itibariyle almış bulunmaktayım.
Konuyu takip edenler vardır belki görüşlerimi yazmak istiyorum. Arkadaşımızın da dediği gibi panel AUO. TN Panel ve aynı zamanda 24,5''. Tam olarak aradığım monitör. Çünkü sadece CS:GO'da kullanmak için aldım. Video izlemeyeceğım yada sörf yapmıyacağım diyorsanız bu monitör kendi fikrimce uygundur. Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Kontrol ettirdim ölü pixel bulunmuyor. Kutunun içinden display port kablosu çıkmıyor. Display Port kablosunu temin ettim ve GSYNC özelliğini aktif ettim. Renkler biraz soluk evet. Göze hitap etmiyor pek fazla. Ama fiyat performans göz önünde bulunduruldugunda tercih edilebilir. Herhangi bir problem yaşamadım.
Öncelikle hayırlı olsun. Müsait bir zamanda inceleme yapma imkanınız var mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı