Acer 23.8 75Hz Monitör Ekran Kararma Sorunu

Dt_Mby

Hectopat
Bugün 1080P bir monitör aldım. Acer 23.8 75Hz HDMI ile baglanabiliyor, PC'de hiç oyun yoktu F1 18 yukledım. Bugün yarışa girdiğimde ekran 1 saniye falan kararıyor, sonra geri geliyor. Nadir olan bir durum fakat sıkıntı oluyor. Bu sırada monitörun ışıgı yanıyor. Önceki ekranım 1440X900 VGA ile baglanan bir ekrandı hiç boyle bir sıkıntı olmamıstı, bugün yeni monitörü takınca başladı. Sıkıntı neden acaba?
R5 1600 AF.
Sapphire RX570 4 GB.
ASRock A320 HDV 4.0.
8 GB RAM.
512 GB M.2 SSD.
400W PSU.
Sorun monitördeki HDMI portunu değistirince bir iki saat düzeliyor. Sonra bir daha oluyor ve sadece oyun oynarken değil normal zamanda da olmaya başladı. Sanırım kablodan dolayı olan bir sıkıntı. Bu gün yeni bir kablo ile deneyeceğim farklı bir fikri olan var mı acaba?
Bir de monitörde hoparlör var görüntü gidince ses de gidiyor. Kulaklıkla PC'de takılırken görüntü gittiğinde ses gitmiyor.

Son düzenleme:
Bir de monitörde hoparlör var görüntü gidince ses de gidiyor. Kulaklıkla PC'de takılırken görüntü gittiğinde ses gitmiyor.

Bu cümleye bakarsak sorun kabloda gibi. Başka bir kabloyla deneyin. Buna rağmen sorun geçmezse, internetten aldıysanız doğrudan iade edin "beğenmedim" diyerek. Elden mağazadan aldıysanız garantiye göndermelisiniz.

Bu cümleye bakarsak sorun kabloda gibi. Başka bir kabloyla deneyin. Buna rağmen sorun geçmezse, internetten aldıysanız doğrudan iade edin "beğenmedim" diyerek. Elden mağazadan aldıysanız garantiye göndermelisiniz.

Hocam kalıteli bir kablo aldım 1 gün kullandım hiçbir sıkıntı olmadı o kabloyu bir tanıdıktan almıstım sordugumda o da bu tarz sıkıntılar yaşadıgını söyledi. Sanırım sorun çözuldu bu arada nickten soruyorum Elazığ'lı mısın ve diş hekımlıgı mı okuyorsun.

Hocam kalıteli bir kablo aldım 1 gün kullandım hiçbir sıkıntı olmadı o kabloyu bir tanıdıktan almıstım sordugumda o da bu tarz sıkıntılar yaşadıgını söyledi. Sanırım sorun çözuldu bu arada nickten soruyorum Elazığ'lı mısın ve diş hekımlıgı mı okuyorsun.
Aynen hocam Elazığ'lıyım ve 5 yıllık diş hekimiyim. Şu an da Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı hastanesinden yazıyorum. 😀

Vay be çok memnun oldum hocam ben de donem 3'üm elazığlıyım Elazığ'da okuyorum acaba farklı bir yoldan size ulaşma imkanım var mıdır?

Vay be çok memnun oldum hocam ben de donem 3'üm elazığlıyım Elazığ'da okuyorum acaba farklı bir yoldan size ulaşma imkanım var mıdır?
Baktım direk mesaj yokmuş forumda. Sosyal medya da kullanmıyorum ki size vereyim. Adım Fatih. Poliklinik 1.1 deyim. Yolun düşerse tanışmak isterim. 😊 Gelecek ay Keban'a görevlendirmem var haftaya yada Ekim gibi beni poliklinikte bulabilirsin ancak.

Yazları ben keban yaşıyorum sizi misafir etmeyi çok isterdim fakat malum durum izin vermıyor bu tarz şeylere :( şu imtihan bir bitsin tanışmayı çok isterim. Soyadınızı öğrenebilseydim güzel olacaktı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı