ACER 5760 Travelmate Mavericks boot sorunu

erengelebek

Hectopat
Katılım
11 Ocak 2014
Mesajlar
2
Merhabalar,
forumda yeniyim, dual boot için hazırladığınız videoları izledim elinize sağlık. ACER travelmate 5760 zrj notebook'a win 8.1 sonrası mavericks kurulum işlemi yapıyorum. Clover boot loader ile siyah ekran hatası aldım, bende 1'e basarak chameleon ile yaptım, gayet güzel kuruldu. Fakat fakesmc yi kurduktan sonra clover veya chameleon ile forumda bahsedilen yöntemleri defalarca denememe rağmen yinede USB olmadan boot edemiyorum.

Ayrıca belki bir ilgisi vardır diye belirtmek isterim, BIOS'tan AHCI aktif edersem win 8 açılmıyor, AHCI kapatıyorum Mavericks açılmıyor. Kurulum gerçekleştikten sonra daha USB ile de olsa Clover bootloader ile siyah ekran hatası alıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum, işletim sistemini kurup gördükten sonrada vaz geçmek istemiyorum. Yardım ederseniz çok sevirim. Şimdiden teşekkür ederim.

NOT: Bu şirkette kullandığım notebook, evde kendime ait çok daha iyi bir sistemim var, eğer şirket bilgisayarında başarılı olursam kendi bilgisayarıma girişeceğim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
E

erengelebek

Hectopat
Katılım
11 Ocak 2014
Mesajlar
2
Teşekkürler, win 8.1 i tekrar kurdum ahci aktif edip kurdum o sorunum ortadan kalktı. Chameleon bootloader'u dediğiniz gibi daha önce aynı yazıyı okuyarak kurmuştum, yine denedim olmadı. Yardımınız için teşekkür ederim, yükleme işleminden vazgeçtim.
 
Yukarı