Acer AN515-43 Valorant düşük FPS veriyor

Bir süredir Valorant oynuyorum ancak FPS 80'i geçmiyor bunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayarım: Acer AN515-43 NH.Q6ZEY.009 Notebook
(+ 8 GB RAM ekledim)

İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarınız ne durumda? Temizlik yaptınız mı? Isı kaynaklı darboğaz yiyor olabilirsiniz. Ayrıca AIDA64'te GPU'da dahil olmak üzere 10 dakikalık sistem kararlılık testi yapıp sonucu paylaşır mısınız? Overheat durumdan dolayı throttling sınırlama olabilir.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarınız ne durumda? Temizlik yaptınız mı? Isı kaynaklı darboğaz yiyor olabilirsiniz. Ayrıca AIDA64'te GPU'da dahil olmak üzere 10 dakikalık sistem kararlılık testi yapıp sonucu paylaşır mısınız? Overheat durumdan dolayı throttling sınırlama olabilir.

Hocam kararlılık testinde hangilerini açmam gerekiyor ve bir sıkıntı çıkar mı?

Hocam kararlılık testinde hangilerini açmam gerekiyor ve bir sıkıntı çıkar mı?

Hazır işaretli olanların yanında GPU(s) seçeneğini de işaretlemeniz yeterli. FPU gibi seçenekler işaretli kalsın.

stabilitytest.png

Başlamadan önce:
1716144643782.png
1716144643782.png

Bittikten sonra:
1716144684562.png

Hocam temizlik yapmadım tanıdığımdan aldım oda hiç kullanmadığını söyledi bir kere açtım onda da 8 GB RAM takdım ancak onlarda Dual channel olarak kullanılmadı.

Eki Görüntüle 2199827
Başlamadan önce:
Eki Görüntüle 2199828Eki Görüntüle 2199828
Bittikten sonra:
Eki Görüntüle 2199830

Hocam temizlik yapmadım tanıdığımdan aldım oda hiç kullanmadığını söyledi bir kere açtım onda da 8 GB RAM takdım ancak onlarda Dual channel olarak kullanılmadı.

Statistic tafarında verileri göstermesi lazım. Oradaki veriler lazım. Grafiğinde 10. dakikadaki hali gerekiyor. Paylaştığınız değerler Max değerler değil anlık değerler.

Ekte attığım kısımda Max değerleride gösterir.

1716150366787.png

Farklı bir uygulama ile yapsam uygulamayı sildimde hocam.

Testi yapsanızda sonuçları bu şekilde göremeyeceğiz zaten. Gördüğüm kadarıyla AIDA64 uygulaması işlemcinizin ısı sensörünü görmüyor. Ya işlemcide bulunan sensör Cort'ya da uygulama işlemcinizi desteklemiyor. Normalde ekte attığım gibi stress testinde darboğaz miktarını ve işlemciyi göstermesi gerekiyordu. Cinebench yükleyip işlemciyi çoklu çekirdek testine sokun. Bu arada HWiNFO64 uygulamasını yükleyip açarken sadece sensörler seçeneğiyle açın. Bir tablo çıkacak. Testi gerçekleştirdikten sonra tabloda CPU bilgilerini gösteren kısmın ekran görüntüsünü paylaşın. Bu kısımdanda çıkarım yapabiliriz.

1716316026423.png

Geri
Yukarı