Acer Nitro 5 AN515-43 ısınma ve düşük FPS sorunu

1 hafta önce aldığım Nitro 5'in gereksiz ısındığını düşünüyorum. Başta fan bile çalışmıyordu fakat şu an boştra bile 2500RPM fan kullanıyor ve 45 derece. Oyun performansını beğenmiyorum YouTube'deki testlerle arasında 10-15 FPS fark var ayrıca bilgisayarı yükseltmeme rağmen oluyor ve klavye kısmı ısınıyor. PUBG oynarken minimun 75 maksimum 96 oluyor.

Windows'um orijinal değil her şey performansa uygun ayarlı. Driver'ler ve BIOS güncel. AMD adrenalin oyun modunda ve standartta vs tek tek denedim değişen bir şey olamdı. Ne önerirsiniz şu an ihtiyacım olduğu için garantiye göndermiyorum.

Acer Nitro 5 AN515-43.
  • RX560X
  • Ryzen5 3550H
  • 8 GB RAM
  • 256SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizüstü bilgisayarın boşta 45 derece olması normal diyebilirim. Yükteyken de 96 derece yine modern laptoplarda görülen değerler.

Yapabileceğim tavsiyeler şöyle:
  • Acer'ın kontrol yazılımları kurun. NitroSense içinden ayar yapabilmeniz laızm fanlara.
  • Windows 10 sürüm 2004 kullanın, sistemden daha iyi verim alırsınız.

Acer'in AMD'li modellerinde kronik ısınma sorunu olduğunu duymuştum birkaç kişiden, ThrottleStop kurup işlemci turbosunu kapatıp kullanmayı deneyebilir misin?

Dizüstü bilgisayarın boşta 45 derece olması normal diyebilirim. Yükteyken de 96 derece yine modern laptoplarda görülen değerler.

Yapabileceğim tavsiyeler şöyle:
  • Acer'ın kontrol yazılımları kurun. NitroSense içinden ayar yapabilmeniz laızm fanlara.
  • Windows 10 sürüm 2004 kullanın, sistemden daha iyi verim alırsınız.

Şöyle bir problemim var boşta dediğim hiçbir şey yapmaz halde bıraktığımda fakat herhangi bir şey yapmamla ısı direkt 60 derece oluyor. Güç ayarlarından en yüksek işlemci durumunu %100'den 99'a çeviriyorum bu seferde işlemci kendini 1.70 GHz'ye sabitliyor. %100 yaınca delirmişcesin 3.70 GHz -2.10 GHz arasında çalışıyor az önce formatladım tertemiz fakat durum yine aynı işlemcide hata olduğunu düşünüyorum
Acer'in AMD'li modellerinde kronik ısınma sorunu olduğunu duymuştum birkaç kişiden, ThrottleStop kurup işlemci turbosunu kapatıp kullanmayı deneyebilir misin?
Uygulama çalışmadı malesef

Son düzenleme:
1 Hafta önce aldığım Nitro 5'in gereksiz ısındığını düşünüyorum. Başta fan bile çalışmıyordu fakat şu an boştra bile 2500RPM fan kullanıyor ve 45 derece. Oyun performansını beğenmiyorum YouTube'deki testlerle arasında 10-15 FPS fark var ayrıca bilgisayarı yükseltmeme rağmen oluyor ve klavye kısmı ısınıyor. PUBG oynarken minimun 75 maksimum 96 oluyor.

Windows'um orijinal değil her şey performansa uygun ayarlı. Driver'ler ve BIOS güncel. AMD adrenalin oyun modunda ve standartta vs tek tek denedim değişen bir şey olamdı. Ne önerirsiniz şu an ihtiyacım olduğu için garantiye göndermiyorum.

Acer Nitro 5 AN515-43.
  • RX560X.
  • Ryzen5 3550H.
  • 8 GB RAM.
  • 256SSD.

Aynı model bende de var alalı 4 gün oldu ve ben memnunum ısınma sorunu pek olmuyor pildeyken, şarja takınca da BF1, Tomb Raider gibi oyunlarda 85 derecelere kadar çıktığı oluyor arkasına yaklaşık 10 cm boyunda bir kitap koyup hava sirkulasyonu yapıyorum bu arada şarja takılı oynarsanız 10-20 FPS daha yüksek alırsınız ama daha fazla ısınır.

hortlatıyorum konuyu aynı sorun bende de var. aynı model pc turbo boost kapatmakla bır nebze cozulecek ancak turbo boostu kapatıyorum bu sefer pıldeyken kapanıyor 2.5 felan sevıyelerınde calısıyor ıslemcı guzel ısınma pek olmuyor ancak pılde de 1 saaat sonra sarj bıtıyor halıyle. prıze takılı kullandıgımda aynı ayarlar guc yonetımınden yapılı oldugu halde yaldır yaldır yapıstırıyor ıslemcı 3.7 lerde yuzde yuz calısıyor bu seferde anasını aglatıyor pc nın. ben yorumlara bakıp almıstım hepsı buradadan ancak pek verım alamadım. ıkıncı ekran kartını harıcıyı yanı pubg mobıle uygulamayı zar zor altı ayda basardım ne yapsam olmuyordu. tek ekran kartlı kesınlıkle ekran kartı ıslemcısı darbogaza dusmemıs cıhaz bakılmalı. ve bır kere alıyorsun tam al keske bıraz daha ıyı alsaydım yok ekstra sogutucu ram felan derken daha ıyı bırbılgısayara verecegım parayı doktum hemen hemen.

Geri
Yukarı